דף הבית » Articles » זריקות PRP לשיער – הסוף להתקרחות

זריקות PRP לשיער – הסוף להתקרחות

זריקות PRP לשיער

התקרחות ונשירת שיער מתרחשות בקרב אחוז גבוה מבני האדם, ומשפיעות על קרוב ל-80% מהגברים וכ-40% מהנשים בשלב זה או אחר בחייהם. השיער על ראשינו בעל משמעות רבה והמראה שלו משפיע על המראה הכללי שלנו באופן ישיר. השיער מגדיר אותנו כאנשים ומשפיע גם כן על תחושת הביטחון העצמי והדימוי האישי שלנו. תחום הרפואה האסתטית מציע פתרון חדשני ומתקדם לתופעת ההתקרחות ואובדן השיער, עם זריקות PRP לשיער. הזריקות עושות שימוש בחומר ייחודי אשר מופק בטכניקה מתקדמת ושיטות חדשניות. הזריקות מסייעות להאט ולעצור את תהליך ההתקרחות, ומעודדות צמיחה מחודשת של שיער בקרקפת.

אז מהו טיפול זריקות PRP לשיער? כיצד הוא מתבצע ובאיזו שיטה? למי הטיפול יכול להתאים? ענינו לכם על כל השאלות החשובות כאן במאמר. המשיכו לקרוא וגלו.

מהם אובדן שיער והתקרחות ולמה זה קורה?

נשירת שיער, אובדן שיער והתקרחות הן תופעות שכיחות יחסית המופיעות בקרב אנשים רבים, ויכולות להתרחש בעקבות סיבות שונות. לרוב מדובר בגורמים גנטיים, או גורמים חיצוניים כמו זיהום אוויר, סטרס ולחץ נפשי, שימוש בתכשירים לא נכונים, אורח חיים, ועוד סיבות נוספות. משנה לשנה אחוז האנשים אשר מאבדים את שיער ראשם במהלך החיים נמצא בעליה מתמדת, והתופעה משפיעה גם על המראה החיצוני וגם על התחושה הפנימית של אלו שסובלים ממנה. בגלל שתופעות אלו פוגעות במראה החיצוני, הן גם פוגעות ברמת הביטחון העצמי. כל המראה החיצוני משתנה, מה שעלול לגרום לירידה בדימוי האישי ולתחושה “מבוגרת” יותר.

לרוב התקרחות היא תופעה המזוהה עם גיל מבוגר, אך בפועל אנשים רבים מתחילים לאבד את השיער שעל גבי הקרקפת שלהם כבר בתחילת שנות ה-30 או במהלך שנות ה-20 לחייהם. תחום שיקום השיער מאפשר להעניק לאנשים הסובלים מהתקרחות פתרון יעיל על ידי שימוש בזריקות PRP לשיער. הטיפול מאפשר להאט ולעצור את הנשירה וההתקרחות, להצמיח שיער חדש ולמלא את הקרקפת שוב בשיער צפוף וחזק. בזכות העובדה שטיפול PRP לשיער מתבצע בטכניקה חדשנית, הוא מאפשר לעודד את זקיקי השיער לחזור לפעולה ולעבוד מחדש באופן טבעי.

מה הופך זריקות PRP לשיער לפתרון יעיל להתקרחות?

טיפול זריקות PRP לשיער הוא טיפול חדשני בתחום בריאות ושיקום השיער, אשר מתבצע בטכניקות המתקדמות ביותר בתחום. במסגרת הטיפול, נעשה שימוש בחומר הנקרא פלזמה עשירה בטסיות, אשר מכילה ריכוז גבוה של חלבונים ופקטורי גדילה. הזרקה ממוקדת של הפלזמה העשירה בטסיות מאפשרת להאט ולעצור את קצב נשירת השיער, ומעודדת את זקיקי השיער המנוונים לחזור לפעילות מחודשת. הפלזמה מעוררת את זקיקי השערה וגורמת להם להצמיח שיער חדש במקומות בהם הוא היה דליל וחסר. 

מדובר בחומר כה ייחודי משום שהמקור היחידי ממנו ניתן להפיק אותו, נמצא בתוך הגוף של המטופל או המטופלת אשר עובר את ההליך. בפלזמה נמצא ריכוז גבוהה במיוחד של פקטורי גדילה (growth factors), בערך פי 7 עד 14 מהריכוז הטבעי שלהם שנמצא באופן טבעי בגוף. בזכות העובדה הזו, השיטה הייחודית נחשבת לאחת הבטוחות ביותר לשיקום השיער ומניעת התקרחות. הטיפול כרוך בסיכוי מזערי ואפילו אפסי לפתח תופעות לוואי או תגובה אלרגית כלשהי. ההזרקה של הפלזמה לתוך עור הקרקפת מאפשרת לעצור את תהליך ההתקרחות ומסייעת לעודד את זקיקי השיער לשוב לפעולה ולהצמיח שוב שיער, עד לקבלת שיער מלא ושופע.

איך טיפול זריקות PRP לשיער מתבצע?

טיפול בזריקות PRP לשיער מתמקד באופן ספציפי בזקיקי השיער החלשים שפעילותם הופחתה משמעותית במהלך השנים, ומאפשר לחדש את קצב צמיחת השיער. הטיפול החדשני עושה שימוש בטכניקות ייחודיות ומעניק תוצאות מרשימות ושיער מלא ובריא. התוצאה המתקבלת היא טבעית ביותר, ומעניקה שיפור בכל תחומי החיים של המטופל/ת.

טיפול של זריקות PRP לשיער מתבצע בשיטה אשר עושה שימוש בחומר טבעי המופק מדגימת דם שנלקחת מהמטופל או המטופלת שעוברים את ההליך. דגימת הדם מועברת לצנטריפוגה ועל ידי תנועות סיבוביות המרכיבים השונים בדם נפרדים. אחת השכבות מכילה ריכוז גבוה של חלבונים ופקטורי גדילה, ונקראת פלזמה עשירה בטסיות. הפלזמה מוזרקת ישירות לאזור הקרקפת ומאפשרת לזרז בתהליכים הטבעיים של הגוף. באזור הקרקפת, החומר הייחודי מאפשר להאט ולעצור את תהליך ההתקרחות, וכמו כן גם מעודד את זקיקי השיער הרדומים לעבוד מחדש.

לקבלת תוצאת מיטביות והגדלת ההשפעה של החומר, יש צורך לחזור על הטיפול 3 עד 5 פעמים. לאחר סיום סדרת הטיפולים אפשר להבחין בצמיחה מחודשת של שיער בקרקפת, בעיקר היכן שהשיער היה דליל. צמיחה מחודשת של שיער בריא וחזק מתחילה, וממלאת את האזורים הקירחים. הטיפול מאפשר לקבל שיפור משמעותי במראה הפיזי וכן גם שיפור בתחושה הפנימית של המטופל/ת.

כיצד הפלזמה העשירה בטסיות מופקת?

החומר המרוכז בו נעשה שימוש בטיפול זריקות PRP מופקות מדמו של המטופל, בהליך בו נוזל הפלזמה העשירה בטסיות מופרדת משאר מרכיבי הדם באמצעות מכשיר צנטריפוגה. בטסיות אלו מצויים פקטורי גדילה שונים בעלי תפקיד חשוב בתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף. הפקטורים משתחררים באזור בו השיער דליל בקרקפת של המטופל/ת מיד לאחר זריקת PRP והם מסייעים בתהליכי גדילה, צמיחה וריפוי טבעיים. במהלך הטיפול, על מנת להפיק את הפלזמה העשירה בטסיות, קודם כל נלקחת דגימת דם ישירות מהזרוע של המטופל או המטופלת, בדומה לבדיקת דם רגילה. דגימת הדם לאחר מכן מועברת למכשיר צנטריפוגה ייעודי במטרה להפריד את המרכיבים השונים בדם ולקבל את שכבת הפלזמה העשירה בטסיות. השכבה אשר מכילה ריכוז גבוה של טסיות דם נשאבת למזרק ומוזרקת ישירות לאזור הקרקפת, לשם עצירת ההתקרחות ועידוד של צמיחת שיער.

לסיכום

אחד הפתרונות היעילים והטובים ביותר לנשירת שיער והתקרחות הינו טיפול זריקות PRP לשיער. הטיפול מתבצע בשיטה ייחודית וטכניקה מתקדמת המאפשרת להגיע לתוצאות מיטביות ביותר, בכל פעם מחדש. החומר בו נעשה שימוש בטיפול הינו חומר עצמוני, כלומר מופק ישירות מהדם של המטופל או המטופלת שעוברים את ההליך. במסגרת הטיפול נלקחת דגימת דם אשר מועברת למבחנה סטרילית ומשם למכשיר צנטריפוגה. על ידי תנועות סיבוביות של המכשיר, המרכיבים השונים בדם מופרדים על לקבלה של כמה שכבות. הרופא המומחה לוקח את השכבה האמצעית הנקראת פלזמה עשירה בטסיות, מעביר אותה למזרק ומזריק את החומר לאזור הקרקפת. החומר עושה פעולה ייחודית, מאפשר לעצור את תהליך ההתקרחות ומעודד את זקיקי השיער הרדומים לחזור לפעולה. תוצאות הטיפול מעניקות שינוי משמעותי הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי, כאשר המטופלים יכולים ליהנות משיער מלא, שופע, בריא וחזק לטווח הארוך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!