חיפוש
דף הבית » מאמרים טיפולי פלזמה » PRP טיפול פנים – עור צעיר וחלק

PRP טיפול פנים – עור צעיר וחלק

הפוך עקבות לעור חלק - טיפול PRP

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

טיפולים אסתטיים לפנים מאפשרים לאנשים בכל העולם ליהנות ממראה צעיר וחלק לאורך זמן רב. תחום הרפואה האסתטית משתנה וחווה התקדמות מהירה במיוחד בשנים האחרונות, כאשר ישנן שיטות מתקדמות וחדשניות לטיפול במצבים שונים בעור ושיפור המראה והמרקם שלו. אחת הטכניקות היעילות והטרנדיות ביותר שקיימות היום, הינה שיטה של PRP טיפול פנים, המכונה גם “טיפול ערפד”. הטיפול עושה שימוש בטכניקה חדשנית, אשר מתבצעת באופן מדויק על ידי רופא מומחה לרפואה אסתטית בקליניקה מקצועית. במסגרת הטיפול מוזרקת כמות קטנה של פלזמה עשירה בטסיות, הנקראת בראשי התיבות באנגלית PRP, או בשמה המלא Platelet rich plasma. הפלזמה מעודדת ריפוי וחידוש של תאים בעור, מסייעת להביא לשיפור המראה שלו ועוזרת לטפל במצבים שונים כמו רוזציאה, אקנה או כתמי שמש.

במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי ביותר לגבי PRP טיפול פנים “ערפד”. מה כל כך מיוחד בשיטה הזו? כיצד היא מתבצעת? למי הטיפול מתאים ובאילו מקרים? כל המידע החשוב כאן במאמר.

למי טיפול “ערפד” PRP לפנים מתאים ובאילו מקרים?

שיטת PRP טיפול פנים עושה שימוש בחומר ייחודי ומרוכז הנקרא פלזמה עשירה בטסיות. לפלזמה הזו קיימות סגולות רבות והיא תורמת בעיקר לתהליכי התחדשות, צמיחה וריפוי של תאים בעור הפנים. הנוזל העשיר בטסיות דם מכיל כמות גבוהה של תאי גזע ופקטורי גדילה (growth factors). החומרים המרוכזים הללו תורמים לתהליך התחדשות העור, שיפור המרקם שלו, החלקת קמטים והצערה של מראה הפנים. הפלזמה מסייעת במגוון רחב של מצבים בעור הפנים: טשטוש קמטים וצלקות, העלמת פיגמנטציה, טיפול באקנה, פתרון לרוזציאה, סיוע בהבהרת העור, וכמו כן גם חידוש ייצור טבעי של חלבונים חשובים לבריאות עור הפנים כמו קולגן ואלסטין. כאשר הפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת לפנים, היא מאפשרת להעניק להן מראה חלק וזוהר. בין המטרות המרכזיות של הליך PRP טיפול להעניק למטופלות והמטופלים מראה עור פנים רענן וחינני. 

הטיפול החדשני מתאים בעיקר עבור אלו מכם אשר סובלים ממצבים שונים בעור, או לא מרוצים ממראה העור שלכם ורוצים לשפר אותו. הטיפול מאפשר לקבל תוצאה טבעית לחלוטין, בעיקר בשל העובדה שהוא מתבצע על ידי שימש בחומרים טבעיים בלבד. 

טיפול פלזמה ליפטינג
החזר את נעוריות העור באמצעות טיפול פלזמה

היתרונות של הטיפול בפלזמה “הערפד” עבור הפנים

  1. לא כריתותי ובטוח: אחד היתרונות החשובים ביותר של הטיפול בפלזמה “הערפד” עבור הפנים הוא שהוא אינו כריתותי. הטיפול משתמש בדם של הטופל עצמו, ובכך נמנע סיכון תגובות אלרגיות או תופעות לוואי סבירות.
  2. תחדשות טבעית: ה-PRP משתמש ביכולות הריפוי הטבעיות של הגוף כדי לתחקר את העור. בעזרת הפעלת הקולגן והאלסטין, ה-PRP מחזיר לעור מראה צעיר וזוהר.
  3. טיפול גמיש: הטיפול בפלזמה “הערפד” יכול להתמודד עם מגוון של ענייני קוסמטיקה, כולל קווי פנים, קמטים, צלקות אקנה וטקסטורת העור.
  4. זמן החלמה מועט: מאחר וזו פרוצדורה שאינה כריתותית, טיפול בפלזמה “הערפד” דורש זמן החלמה מועט. הטופלים יכולים לחזור לפעילויותיהם הרגילות מיד לאחר הטיפול.
  5. תוצאות ארוכות טווח: במקרים בהם מספר טיפולים נדרשים על מנת להשיג תוצאות מיטביות, התוצאות של הטיפול בפלזמה “הערפד” מחזיקות לאורך זמן. כאשר הגוף ממשיך לייצר קולגן, השיפורים יכולים להישמר למשך חודשים.

מקרים המתאימים לטיפול בפלזמה “הערפד”

  1. קווי פנים וקמטים: ההזרקות ב-PRP יכולות להפחית את מראה הקמטים וקווי הפנים, ולשחזר את המראה החלק והצעיר של העור.
  2. צלקות אקנה: לאנשים הסובלים מצלקות אקנה, טיפול בפלזמה “הערפד” יכול לסייע בשיפור טקסטורת העור ובהקטנת מראה הצלקות.
  3. אי סדר בגוון ובטקסטורה של העור: ה-PRP יכול להתמודד עם כתמי עור ואי סדר בטקסטורה של העור ולהביא לטקסטורה אחידה וזוהרת.
  4. אובדן נפח: הטיפול בפלזמה “הערפד” יכול להוסיף נפח קטן באזורים שאיבדו נפח עקב הזדקנות.
  5. כיפות כהות ועיניים מתופחות: ההזרקות ב-PRP יכולות להתחדש את האזור מתחת לעיניים, להפחית את הכיפות הכהות ולהוריד את הנפיחות.

מהי פלזמה עשירה בטסיות לזריקות PRP?

ישנם 3 סוגים שונים של תאים אשר קיימים בדם שזורם בגוף שלנו. אלו הם תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם המכילות כמות גבוהה של גורמי גדילה. הטסיות הללו אשר מצויות בדם שלנו הן אחראיות על תהליכי השחזור והריפוי של תאים ורקמות בגוף. הן הראשונות שנכנסות לפעולה במקרים של דלקות, פציעות, או חתכים, במטרה לרפא ולשחזר את הרקמות והתאים שנפגעו. השכבה אשר מכילה אותן קראת פלזמה עשירה בטסיות. הפלזמה העשירה בטסיות מכילה כמות גבוהה של הורמונים, ויטמינים, אנזימים, חלבונים ומלחים. החומרים הללו מבצעים אפקט ייחודי של התחדשות התאים. כאשר הפלזמה מוזרקת לשכבה התת עורית בפנים, היא מסייעת לתהליכים הטבעיים של הגוף. הטיפול מאפשר לשפר את מרקם העור, עומק הקמטים, ומראה הפגמים.

טבלה השוואתית בין PRP לטיפול פנים PRP ערפד:

פרט טיפול פני PRP טיפול פני Vampire PRP
הגדרה PRP משתמש בדם של המטופל כדי לחלץ ולהרכיב תקנים וגורמי גידול להתחדשות פנים ושיפור העור. Vampire PRP הוא שם סמלי לסוג ספציפי של טיפול PRP הכולל הוספת תוספת חומצה היאלורונית לצידו של PRP לקבלת נפח נוסף ותפקודים נוספים נגד עייפות.
הליך בטיפול PRP נמשך דם מהמטופל, מעבירים אותו במכנסיים כדי לקבל את PRP ואז מעניקים הזרקה לפנים כדי לעורר ייצור קולגן ושיפור מרקם העור. ב-Vampire PRP מתבצע את אותם השלבים כמו בטיפול PRP, אך הוא גם כולל השימוש בתוספת חומצה היאלורונית להוספת נפח ולהפחתת מראה הקמטים.
רכיבים נוספים טיפול PRP משתמש בתכנים רק של דם המטופל, במיוחד תקנים וגורמי גידול. ב-Vampire PRP כלול השימוש בתוספת חומצה היאלורונית, המספקת נפח נוסף ומשומנת לעור.
נושאים מטופלים טיפול PRP נהוג לשיפור פנים, לטפל בקמטים, קווי עור וצלקות חריצות, ולשפר את מרקם העור בכלל. Vampire PRP מתמקד באותם נושאים כמו בטיפול PRP אך מוסיף נפח לאזורים של הפנים שאיבדו מלואם עקב תהליכי הזדקנות.
אפקטים נגד עייפות טיפול PRP מעודד ייצור קולגן ומוביל לשיפור טון העור והפחתת הסימנים של הזדקנות. Vampire PRP מעניק כמו טיפול PRP וכמו כן את האפקט השמן נוסף של תוספת חומצה היאלורונית, תוך הוספת נפח באופן מיידי.
זמן חידוש והחלמה בטיפול PRP ייתכן כי יהיה זמן חידוש קצר, עם אדום או דלקת מדיינים שמתקפלת במהרה. Vampire PRP עשוי להיות לצד זמן חידוש מעט יותר ארוך עקב השימוש בתוספת חומצה היאלורונית שעשויה לגרום לצלקות או דלקת זמנית.
תוצאות טיפול טיפול PRP מספק שיפורים טבעיים ותקדימיים בטקסטורת העור והמראה, במשך שבועות עד חודשים. Vampire PRP מספק אפקטים מיידיים וטקדימיים, עם השימוש המיידי בתוספת חומצה היאלורונית וגם עם תוצאות לטווח הרחוק של טיפול PRP.
ארכיון התוצאות התוצאות של טיפול PRP משתנות בין אנשים, אך עשויות להחזיק עד 1-2 שנים עם טיפולי התחזוקה. התוצאות של Vampire PRP עשויות להחזיק מ-1 עד 2 שנים או יותר, בהתאם לסוג התוספת ההיאלורונית המשומשת ולתגובתו של המטופל.
עלות טיפול PRP באופן כללי יכול להיות יותר כלכלי מ-Vampire PRP מכיוון שאין צורך לכלול את עלות התוספת של חומצה היאלורונית. Vampire PRP יכול לכלול עלות גבוהה יותר עקב השימוש בתוספת של חומצה היאלורונית.

תהליך ההכנה של PRP

תהליך ההכנה של PRP כולל את השלבים הבאים:

1. איסוף דם: מעט דם, בדרך כלל בכמות של כ-30-60 מיליליטרים, מושך מזרוע המטופל.

2. צנטריפוגה: הדם שנאסף מונח במכונת צנטריפוגה מיוחדת שמסובבת את הדם במהירות גבוהה על מנת להפריד את הרכיבים שלו לפי צפיפותם.

3. הידוד של PRP: לאחר הצנטריפוגה, השכבה הPRP מופרדת בזהירות משאר הרכיבים של הדם. PRP מכיל צפיפות גבוהה יותר של פלטלים וגורמי צמיחה מול דם שלם.

4. הפעלה (אופציונלי): במקרים מסוימים, ניתן להפעיל את PRP באמצעות כלוריד סידן או חומרים אחרים על מנת לשחרר יותר גורמי צמיחה.

שימושים של חיסוני טפיל פלטליים בתחום הרפואה

חיסוני טפיל פלטליים עשירים בתחום הרפואה יש להם מגוון רחב של שימושים בתחוםים רפואיים וקוסמטיים שונים. כמה מהשימושים הנפוצים ביותר של PRP כוללים:

אורטופדיה: חיסוני PRP נפוצים ביישומים אורטופדיים כדי לקדם ריפוי בפצעי גידים, קיבה ושרירים. הם הראו תוצאות מבטיחות במקרים של טנדוניטיס, גרד לועזי ואוסטיאוארטריטיס.

דרמטולוגיה והיפוךסיה: חיסוני PRP ניתן להשתמש לטיפוח הפנים וכדי לטפל בבעיות עור כמו קמטים, קמטים דקים וסימני אקנה. הם מעודדים ייצור קולגן ומשפרים את מרקם העור והטון שלו.

שיקום שיער: חיסוני PRP נמצאים בשימוש לקידום צמיחת שיער ושיפור צפיפות השיער אצל אנשים שסובלים מקירות שיער או קירות שיער דקים.

טיפולים רפואיים שיניים: PRP נמצא גם בשימוש בטיפולים רפואיים שיניים מסוימים, כמו מיקום שתלי שיניים, לקידום תהליך הריפוי ושיפור תוצאות הטיפול.

ריפוי כאבים כרוניים: נעשה שימוש בPRP להאצת הריפוי של כאבים כרוניים, כמו כוויות סוכרתיות ופטרות ישיבה.

פעולת החיסון של PRP

פעולת החיסון של PRP יחסית פשוטה וממעטת בסיכונים. לאחר הכנה של PRP, נעשה הזרקתו ישירות לאזור המטופל באמצעות מחט דקה. עלולים להשתמש באנסתזיה מקומית כדי למזער את כל תחושת הכאב במהלך הפרוצדורה. התהליך כולו מוכן על פי כ-30-60 דקות, תלוי באזור הטיפול הספציפי.

היתרונות של חיסוני PRP

חיסוני PRP מציעים מספר יתרונות, כולל:

ריפוי טבעי: PRP פועלים באמצעות היתרון הטבעי של הגוף, מה שהופך אותם לאפשרות טיפול טבעית ובטוחה.

פעולה מינימלית חורפית: הפרוצדורה מינימלית חורפית, ואין צורך להיות יושב במרפק או להתארז באופן מיוחד.

סיכון נמוך לתגובות אלרגיות: בהתחשב בכך ש-PRP מיוצר מדם המטופל, הסיכון לתגובות אלרגיות או תופעות לוואי נמוך.

הגמישות: חיסוני PRP ניתן להשתמש בהם למגוון רחב של תנאים וטיפולים בתחומים רפואיים וקוסמטיים שונים.

חידוש עור מהפכני ללא ניתוח.
טיפול בפלזמה לחידוש טבעי של העור.

חיסוני טפיל פלטליים עשירים בתחום הרפואה (PRP) הם טיפול רפואי מהפכני שמבטיח לקדם ריפוי טבעי ותחדשת רקמות. עם מגוון היישומים והיתרונות הפוטנציאליים שלו, הוא הפך לאפשרות פופולרית יותר ויותר בתחום הטיפולים הרפואיים והאסתטיים. כפי שגורם לכל טיפול רפואי אחר, חשוב להתייעץ עם מקצוען מוסמך לקביעת האם חיסוני PRP הם האפשרות הנכונה לצרכים הספציפיים שלך ולהבטיח טיפול בטוח ויעיל.

איך מופק החומר עבור PRP טיפול פנים?

על מנת להפיק את הפלזמה העשירה בטסיות, במסגרת PRP טיפול פנים מתבצע הליך ייחודי אשר מפריד אותן משאר מרכיבי הדם שלנו. על ידי מכשיר צנטריפוגה בעל תנועות סיבוביות מהירות, טסיות הדם מופרדות משאר הרכיבים בדם. לאחר מכן השכבה המרוכזת מועברת למזרק חדש וסטרילי, והרופא המומחה מזריק את החומר ישירות לאזור הפנים. ההליך מתבצע במטרה להחליק קמטים, לשפר את מרקם העור, להדק אותו ולהקנות למטופל או המטופלת שעוברים את הטיפול מראה רענן, חלק וצעיר יותר. הטיפול עושה שימוש בטכניקה בטוחה ביותר ואיננו כרוך בתופעות לוואי או סיכונים, בעיקר מאחר והוא מהווה סוג של השתלה עצמית של תאי דם הנלקחים מהגוף ומוחזרים לעור הפנים. 

טיפול בפלזמה לפנים הוא הליך קוסמטי לא ניתוחי המשתמש באנרגיית פלזמה כדי לעורר התחדשות העור ולהפחית סימני הזדקנות.
שחזר את קודם המפואר שלך – שיקום השיער עם PRP

מה הופך את שיטת PRP טיפול פנים לכה פופולרית?

מפורסמות רבות בעולם עוברות את שיטת הטיפול החדשנית והייחודית הזו לשיפור מראה הפנים שלהן כחלק משגרת הטיפולים האסתטיים המחמירה שלהן, באופן קבוע. סלבריטאיות ענק כמו בר רפאלי, קים קרדשיאן ואנג’ילנה ג’ולי הן רק חלק מהידועניות אשר עוברות PRP טיפול פנים “ערפד” ומשביחות את התוצאות המרשימות שלו. הייחוד הבולט ביותר בשיטת הטיפול הזו טמון בעיקר בעובדה שמדובר בטיפול בו נעשה שימוש בחומר טבעי בלבד, אשר נמצא במרכיבי הדם של המטופל/ת. הפלזמה העשירה בטסיות מכילה גורמי גדילה בכמות גבוהה ומסייעת להמריץ את הייצור של חלבונים חשובים לעור כמו קולגן ואלסטין. הם אחראיים למרקם עור בריא, צעיר, מתוח ואלסטי. הזרקות של PRP טיפול פנים קיבלו את השם “טיפול ערפד” בגלל עקבות הדם שנשארות על הפנים של הכוכבות בסלפיז שהן מעלות לאינסטגרם וערוצי הסושיאל שלהן אחרי שעברו את הטיפול. 

זריקות PRP לשיער
החזר את נעוריות העור באמצעות טיפול פלזמה

איך טיפולי פנים בפלזמה (PRP) משנים את העור שלך?

טיפולי פנים בפלזמה (PRP) הפכו לאמצעי חדשני ויעיל להתחדש ולשנות את העור בצורה טבעית. הטיפול משתמש במרכיבים טבעיים בדם של הגוף כדי לגרום לייצוב הקולגן והתחדשות העור, מה שמביא לעור חלק יותר ובעל מראה צעיר יותר. במאמר זה, נציג את תהליך הטיפול בפנים בפלזמה (PRP) ונחקור איך הטיפול יכול להביא לשינויים מדהימים בעור שלך.

מה זה טיפול פנים בפלזמה (PRP)?

טיפול פנים בפלזמה (PRP), ידוע גם בשם “טיפול פנים במערכת הדם”, כולל שימוש בתצרוכת פלטלים וגורמי צמיחה המשודרגים מהדם של המטופל. הפלטלים הם רכיבים חיוניים בדם שמשמים תפקיד חשוב בסטיבול דם ובתחילת תהליכי הריפוי. הם כוללים גם גורמי צמיחה שמשמעותם היא המגמה לתחילת התחדשות והתחזקות רקמות. טיפול PRP נערך על ידי משיכת דגימת דם קטנה, דומה לבדיקת דם רגילה. דם הנאסף מונח במכונת סנטריפוגה המסתובבת במהירות גבוהה ומפרידה את הרכיבים של הדם על פי הצפיפות שלהם. תהליך זה מביא לצילול הפלטלים העשירים יותר והגורמים לצמיחה מתוך שאר רכיבי הדם.

נכון לעכשיו, הפלזמה הופעלה והוא מתווסף לאזורים מסוימים של הפנים בעזרת מחטים דקים או מיושם על העור מבעד לפרצוף. גורמי הצמיחה בפלזמה עובדים כדי להפעיל את ייצוב הקולגן, להגביר את זרימת הדם ולהפעיל את תגובת הריפוי הטבעית של הגוף, מה שמביא להתחדשות מרשימה של העור.

ההשפעה המהפכנית של טיפול פנים PRP

ייצוב הקולגן המוגבר: הקולגן הוא חלבון חיוני האחראי לשמירה על גמישות ומבנה העור. בעת שהגוף מתבגר, הייצוב הטבעי של הקולגן בעור יורד, מה שמוביל להופעת קווים דקים וקמטוטים. טיפול פנים PRP עוזר לשחזר את רמות הקולגן, תורם להפחתת הופעת קווים דקים וקמטוטים ומעניק לעור מראה צעיר ומרענן.

טבלת השוואה: משך הטיפול ב-PRP

טיפול משך הטיפול
PRP להתחדשות פנים כ-30-60 דקות לטיפול
PRP לשיקום השיער כ-60-90 דקות לטיפול
PRP להקלה על כאבים בפרקים כ-30-60 דקות לטיפול
PRP להחלמת פצעים כרוניים כ-30-60 דקות לטיפול
PRP לטיפולים רפואיים שיניים כ-30-60 דקות לטיפול

הפחתת קווים דקים וקמטוטים: הייצוב המוגבר של הקולגן ביחד עם שיפור ההתרטבות העור מסייעים בהפחתת הופעת קווים דקים וקמטוטים ומעניקים לעור מראה צעיר ומרענן.

שיפור מרקם העור: הטיפול PRP עוזר לשפר את מרקם העור בכללי, מה שיוצר עור חלק יותר ורך יותר. הטיפול יעיל בטיפוח העור ובטיפוח המרקם החסר שלו.

הקטנת גודל נקבובים: טיפול פנים PRP יכול להקטין את גודל הנקבובים הגדולים, וכך ליצור מראה פנים יותר מעודן ומחודר.

הפחתת הרקמה של פוגות: הטיפול PRP יכול לעזור גם בהפחתת הרקמה של פוגות כמו פוגות אקנה ולהפיח את מראה העור.

החשיבות של ייצוב הקולגן בשפיית הפנים במשך הזמן: ניצוב הקולגן הטבעי והמתמשך משמעותו הכרחית בזה שהפנים ישארו במראה מעודן ומחודר לאורך זמן. כדי להשיג תוצאות אופטימליות, ייתכן ויידרשו מספר טיפולים PRP בהתאם לסוג הטיפול ולפרטי הטיפוח.

PRP לפנים
שחזר את קודם המפואר שלך – שיקום השיער עם PRP

התהליך המזרים לטיפוח העור

תהליך הטיפוח באמצעות PRP יחסית פשוט ופחות מתעסק. לאחר שהפלזמה מוכנה, היא מוזנת ישירות לאזור הרצוי באמצעות מחט דקה. נעשה שימוש בהרדמה מקומית כדי להפחית את הכאבים ואת האי נוחות במהלך הטיפול. תהליך כולו יכול להימשך כשעה עד שעתיים, בהתאם לאזור הטיפול המדויק.

היתרונות של הטיפוח PRP

תהליך זה מציע כמה יתרונות חשובים, כולל:

התחדשות טבעית: הטיפוח PRP משתמש ביכולת הריפוי הטבעית של הגוף, ומהווה תחליף טבעי ובטוח לטיפולים כירורגיים.

לא מפריע: הפרוצדורה פשוטה ולא מפריעה, ואין צורך בזמן רב של החלמה.

סיכון מינימלי לתגובות אלרגיות: מכיוון שהטיפוח משתמש בדם המטופל עצמו, קיים סיכון מינימלי לתגובות אלרגיות או תופעות לוואי.

גמישות: טיפוח PRP יכול לשמש במגוון רחב של טיפולים ותחומים שונים בתחום הטיפוח הרפואי והאסתטי.

טיפולי פנים PRP הם טיפוח רפואי פורץ דרך המבטיח להאיץ את הריפוי הטבעי והתחדשות הרקמות. עם מגוון האפשרויות והיתרונות הפוטנציאליים שלו, טיפוח PRP תפס את מקומו כאפשרות פופולרית בענפי הטיפוח הרפואי והאסתטי. כמו בכל פרוצדורה רפואית אחרת, חשוב להתייעץ עם מקצוען מוסמך על מנת להחליט אם טיפוחי PRP הם הבחירה הנכונה לצרכייך הפרטיים ולוודא טיפוח בטוח ויעיל.

לסיכום

שיטת PRP טיפול פנים היא שיטה ייחודית במהלכה נעשה שימוש במרכיבי הדם של המטופל או המטופלת אשר עוברים את ההליך. דגימת הדם מועברת בצנטריפוגה וממנה מופרדת שכבה ייחודית אשר מכילה חלבוני צמיחה בכמות גבוהה, ונקראת פלזמה עשירה בטסיות, או PRP. הטיפול החדשני מאפשר לקבל אפקט מרשים וטבעי של הצערת מראה עור הפנים, טשטוש צלקות טיפול בפצעי אקנה, החלקת קמטים, טיפול בפיגמנטציה והענקה של עור זוהר וחלק. הטיפול מומלץ למגוון מטרות כמו טשטוש קמטים, טיפול בפצעים וכתמים בעור הפנים, ושיפור כללי של מרקם העור והמראה שלו.

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

צריכים ייעוץ?

לייעוץ חינם השאירו פרטים