דף הבית » Articles » PRP טיפול פנים – עור צעיר וחלק

PRP טיפול פנים – עור צעיר וחלק

PRP טיפול פנים

טיפולים אסתטיים לפנים מאפשרים לאנשים בכל העולם ליהנות ממראה צעיר וחלק לאורך זמן רב. תחום הרפואה האסתטית משתנה וחווה התקדמות מהירה במיוחד בשנים האחרונות, כאשר ישנן שיטות מתקדמות וחדשניות לטיפול במצבים שונים בעור ושיפור המראה והמרקם שלו. אחת הטכניקות היעילות והטרנדיות ביותר שקיימות היום, הינה שיטה של PRP טיפול פנים, המכונה גם “טיפול ערפד”. הטיפול עושה שימוש בטכניקה חדשנית, אשר מתבצעת באופן מדויק על ידי רופא מומחה לרפואה אסתטית בקליניקה מקצועית. במסגרת הטיפול מוזרקת כמות קטנה של פלזמה עשירה בטסיות, הנקראת בראשי התיבות באנגלית PRP, או בשמה המלא Platelet rich plasma. הפלזמה מעודדת ריפוי וחידוש של תאים בעור, מסייעת להביא לשיפור המראה שלו ועוזרת לטפל במצבים שונים כמו רוזציאה, אקנה או כתמי שמש.

במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי ביותר לגבי PRP טיפול פנים “ערפד”. מה כל כך מיוחד בשיטה הזו? כיצד היא מתבצעת? למי הטיפול מתאים ובאילו מקרים? כל המידע החשוב כאן במאמר.

למי טיפול “ערפד” PRP לפנים מתאים ובאילו מקרים?

שיטת PRP טיפול פנים עושה שימוש בחומר ייחודי ומרוכז הנקרא פלזמה עשירה בטסיות. לפלזמה הזו קיימות סגולות רבות והיא תורמת בעיקר לתהליכי התחדשות, צמיחה וריפוי של תאים בעור הפנים. הנוזל העשיר בטסיות דם מכיל כמות גבוהה של תאי גזע ופקטורי גדילה (growth factors). החומרים המרוכזים הללו תורמים לתהליך התחדשות העור, שיפור המרקם שלו, החלקת קמטים והצערה של מראה הפנים. הפלזמה מסייעת במגוון רחב של מצבים בעור הפנים: טשטוש קמטים וצלקות, העלמת פיגמנטציה, טיפול באקנה, פתרון לרוזציאה, סיוע בהבהרת העור, וכמו כן גם חידוש ייצור טבעי של חלבונים חשובים לבריאות עור הפנים כמו קולגן ואלסטין. כאשר הפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת לפנים, היא מאפשרת להעניק להן מראה חלק וזוהר. בין המטרות המרכזיות של הליך PRP טיפול להעניק למטופלות והמטופלים מראה עור פנים רענן וחינני. 

הטיפול החדשני מתאים בעיקר עבור אלו מכם אשר סובלים ממצבים שונים בעור, או לא מרוצים ממראה העור שלכם ורוצים לשפר אותו. הטיפול מאפשר לקבל תוצאה טבעית לחלוטין, בעיקר בשל העובדה שהוא מתבצע על ידי שימש בחומרים טבעיים בלבד. 

מהי פלזמה עשירה בטסיות לזריקות PRP?

ישנם 3 סוגים שונים של תאים אשר קיימים בדם שזורם בגוף שלנו. אלו הם תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם המכילות כמות גבוהה של גורמי גדילה. הטסיות הללו אשר מצויות בדם שלנו הן אחראיות על תהליכי השחזור והריפוי של תאים ורקמות בגוף. הן הראשונות שנכנסות לפעולה במקרים של דלקות, פציעות, או חתכים, במטרה לרפא ולשחזר את הרקמות והתאים שנפגעו. השכבה אשר מכילה אותן קראת פלזמה עשירה בטסיות. הפלזמה העשירה בטסיות מכילה כמות גבוהה של הורמונים, ויטמינים, אנזימים, חלבונים ומלחים. החומרים הללו מבצעים אפקט ייחודי של התחדשות התאים. כאשר הפלזמה מוזרקת לשכבה התת עורית בפנים, היא מסייעת לתהליכים הטבעיים של הגוף. הטיפול מאפשר לשפר את מרקם העור, עומק הקמטים, ומראה הפגמים.

איך מופק החומר עבור PRP טיפול פנים?

על מנת להפיק את הפלזמה העשירה בטסיות, במסגרת PRP טיפול פנים מתבצע הליך ייחודי אשר מפריד אותן משאר מרכיבי הדם שלנו. על ידי מכשיר צנטריפוגה בעל תנועות סיבוביות מהירות, טסיות הדם מופרדות משאר הרכיבים בדם. לאחר מכן השכבה המרוכזת מועברת למזרק חדש וסטרילי, והרופא המומחה מזריק את החומר ישירות לאזור הפנים. ההליך מתבצע במטרה להחליק קמטים, לשפר את מרקם העור, להדק אותו ולהקנות למטופל או המטופלת שעוברים את הטיפול מראה רענן, חלק וצעיר יותר. הטיפול עושה שימוש בטכניקה בטוחה ביותר ואיננו כרוך בתופעות לוואי או סיכונים, בעיקר מאחר והוא מהווה סוג של השתלה עצמית של תאי דם הנלקחים מהגוף ומוחזרים לעור הפנים. 

מה הופך את שיטת PRP טיפול פנים לכה פופולרית?

מפורסמות רבות בעולם עוברות את שיטת הטיפול החדשנית והייחודית הזו לשיפור מראה הפנים שלהן כחלק משגרת הטיפולים האסתטיים המחמירה שלהן, באופן קבוע. סלבריטאיות ענק כמו בר רפאלי, קים קרדשיאן ואנג’ילנה ג’ולי הן רק חלק מהידועניות אשר עוברות PRP טיפול פנים “ערפד” ומשביחות את התוצאות המרשימות שלו. הייחוד הבולט ביותר בשיטת הטיפול הזו טמון בעיקר בעובדה שמדובר בטיפול בו נעשה שימוש בחומר טבעי בלבד, אשר נמצא במרכיבי הדם של המטופל/ת. הפלזמה העשירה בטסיות מכילה גורמי גדילה בכמות גבוהה ומסייעת להמריץ את הייצור של חלבונים חשובים לעור כמו קולגן ואלסטין. הם אחראיים למרקם עור בריא, צעיר, מתוח ואלסטי. הזרקות של PRP טיפול פנים קיבלו את השם “טיפול ערפד” בגלל עקבות הדם שנשארות על הפנים של הכוכבות בסלפיז שהן מעלות לאינסטגרם וערוצי הסושיאל שלהן אחרי שעברו את הטיפול. 

לסיכום

שיטת PRP טיפול פנים היא שיטה ייחודית במהלכה נעשה שימוש במרכיבי הדם של המטופל או המטופלת אשר עוברים את ההליך. דגימת הדם מועברת בצנטריפוגה וממנה מופרדת שכבה ייחודית אשר מכילה חלבוני צמיחה בכמות גבוהה, ונקראת פלזמה עשירה בטסיות, או PRP. הטיפול החדשני מאפשר לקבל אפקט מרשים וטבעי של הצערת מראה עור הפנים, טשטוש צלקות טיפול בפצעי אקנה, החלקת קמטים, טיפול בפיגמנטציה והענקה של עור זוהר וחלק. הטיפול מומלץ למגוון מטרות כמו טשטוש קמטים, טיפול בפצעים וכתמים בעור הפנים, ושיפור כללי של מרקם העור והמראה שלו.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!