דף הבית » Articles » PRP נגד התקרחות – טיפול טבעי ויעיל

PRP נגד התקרחות – טיפול טבעי ויעיל

PRP נגד התקרחות

נשירת שיער והתקרחות הן תופעות שכיחות למדי המתרחשות בקרב אחוז גבוה מבני האדם בעולם, גברים ונשים כאחד. ההגדרה לאובדן שיער היא כאשר קצב איבוד השערות עולה על קצב הצמיחה הטבעי שלהן. במסגרת מחזור חיי השערה התקין השערה הבוגרת נחלשת, מפסיקה לצמוח ומפנה את מקומה לשערה חדשה באמצעות תהליך טבעי של נשירה. הקצב התקין של תהליך זה הוא איבוד של כ-100 או 200 שיערות ביום. כאשר הכמות עולה על טווח המספרים הזה, מדובר בהתקרחות. תחום הרפואה האסתטית מציע פתרון חדשני ומתקדם ביותר לתופעה הזו, עם טיפול PRP נגד התקרחות. הטיפול נעשה בטכניקה ייחודית העושה שימוש בחומר טבעי, אשר מופק ישירות מהמטופל או המטופלת אשר עוברים את ההליך. איך זה עובד, כיצד הטיפול מתבצע ולמי הוא מתאים? קראו וגלו.

מה זה טיפול PRP נגד התקרחות?

PRP נגד התקרחות קרא גם טיפול פלזמה עשירה בטסיות ועושה שימוש בחומר טבעי וייחודי. החומר מופק מדגימת דם אשר נלקחת מהמטופל/ת בתחילת הטיפול, ולכן הוא נחשב לבטוח ויעיל במיוחד, בהשוואה לכל טכניקה אחרת שקיימת היום בתחום שיקום השיער. 

כיצד טיפול PRP נגד התקרחות מתבצע?

במסגרת טיפול PRP נגד התקרחות, הרופא המטפל קודם כל נוטל דגימת דם מהזרוע של המטופל או המטופלת אשר עוברים את ההליך. דגימת הדם הזו מועברת למכשיר צנטריפוגה העושה סיבובים מהירים במשך כ-10 דקות. התנועה הסיבובית מיועדת להפריד את המרכיבים השונים בדם, ומפרידה אותם ל-3 שכבות: כדוריות דם אדומות, פלזמה וטרומבוציטים. הפלזמה והטרומבוציטים מעורבבים יחד וכך נוצר נוזל ה-PRP הייחודי. החומר החדשני הזה נמצא בשימוש בתחום הרפואה האסתטית כבר כמה שנים ומסייע במצבים שונים בעור ובגוף.

מדוע נשירת שיער והתקרחות מתרחשות מלכתחילה?

לנשירת שיער והתקרחות ישנן סיבות רבות ומגוונות, אשר משתנות מאדם לאדם והסביבה בה הוא נמצא, בהתאם לפרמטרים שונים. בשביל לקבוע מהו סוג ההתקרחות ממנה אתם סובלים, יש קודם כל לעבור בדיקות דם מקיפות. במקרים מסוימים עלולה להתגלות סיבה נדירה לאיבוד השיער שניתן לטפל בה באופן נקודתי, כמו למשל הפרעה בבלוטת התריס. מעבר לכך, קיימים כמה סוגים שונים של התקרחות שניתן לטפל בה באמצעות זריקות PRP לקרקפת.

3 הסוגים העיקריים של התקרחות הם:

הקרחה אנדרוגנטית

זהו הסוג השכיח והמוכר ביותר בישראל, התקרחות על רקע גנטי. התקרחות מהסוג הזה מופיעה בקרב אחוז גבוה של בני האדם, כ-80% מהגברים ו-40% מהנשים(!). בסוג זה של התקרחות מתרחש תהליך של התנוונות וירידה הדרגתית בגודל זקיקי השיער עד למצב של העלמת מוחלטת שלהם. השרירים המחזיקים את זקיקי השיער מתנוונים גם הם ומוחלפים על ידי רקמת שומן שלא מסוגלות להחזיק את הזקיקים במקומם. זריקות PRP נגד התקרחות מטפלות בתופעה באופן ממוקד ומסייעות לשיער לצמוח מחדש.

טלוגן אפלוביום

נשירת שיער המתרחשת לרוב עקב סיבות חיצוניות חולפת. היא נחשבת לשכיחה ביותר בקרב נשים וגברים בגילאים שונים. טלוגן אפלוביום היא נשירת שיער המתרחשת בין חודש וחצי ל-4 חודשים לאחר מצב לחץ גופני או נפשי, כדוגמת מחלה קשה, לידה קשה, פציעה, ניתוח, דיאטה חריפה או מתח נפשי גבוה במיוחד הנוצר עקב סיבות שונות.

אלופציה אראטה

מדובר במחלה אשר פורצת באופן פתאומי ומתבטאת בהופעה של אזורי התקרחות עגולים, אשר יכולים להופיע בכל מקום בגוף, אך לרוב יופיעו באזור הקרקפת והפנים. המחלה לא נחשבת למסוכנת או משפיעה על הבריאות הכללית אך היא פוגעת במראה החיצוני באופן משמעותי, וכך גם בביטחון העצמי והדימוי האישי. הזרקות של PRP נגד התקרחות מסייעות להצמיח שיער חדש בדיוק באזורים בהם הוא חסר ולעודד את זקיקי השיער לפעול מחדש.

למה ניתן לצפות אחרי PRP נגד התקרחות?

טיפול חדשני זה נחשב לטיפול בטוח לחלוטין, שכן החומר בו נעשה שימוש בהליך מופק ישירות מדגימת הדם של המטופל עצמו. לאחר ההליך, ניתן לטפל בכאבים או אי נוחות בקלות על ידי משככי כאבים רגילים. מומלץ אחרי הטיפול לעשות מקלחת חמה, כדי להמריץ עוד קצת את הדם. יש להימנע משגרת טיפוח השיער הרגילה כמו ייבוש עם פן, שימוש בתכשירי שיער כמו ג’ל או שמן, צביעה של השיער או קוקו מתוח מאוד. חשוב לתת לקרקפת לנוח ולאפשר לפלזמה העשירה בטסיות לבצע את עבודתה בקרקפת. את התוצאות אפשר לראות לאחר 3-6 חודשים, כאשר קצב נשירת השיער יורד באופן משמעותי, וזקיקי השיער החלשים מתחזקים ומצמיחים שיער חדש.

התמדה לתוצאות טיפול מיטביות

כמו כן, כדאי לדעת ולזכור כי לא מדובר בטיפול חד פעמי, שמצמיח שיער באופן מלא ומידי. על מנת שתוצאות הטיפול יתקבלו באופן הטוב והיעיל ביותר, יש צורך בסדרה של מספר טיפולי PRP נגד התקרחות. לרוב מומלץ לקיים ביניהם הפרשים של כה שבועות. לאחר כ-3 חודשים השיער יתחיל להתמלא מחדש ולהתעבות באזורים בהם הוא היה דליל. לטיפול החדשני הזה רמת  שביעות רצון גבוהה במיוחד ואחוזי הצלחה גבוהים גם כן. הוא עושה שימוש בטכנולוגיה חדשנית ומאפשר לקבל תוצאות מיטביות בכל פעם מחדש. כמו כן, בכדי להגיע לתוצאות טובות עוד יותר אפשר לשלב את טיפולי ה-PRP בשילוב של טיפולים אחרים לעידוד צמיחת השיער, כמו השתלת שיער. אפשר לעשות את הטיפול לפני השתלת שיער בתור הכנה להשתלה וקליטת זקיקי שיער מיטבית, וגם אחרי השתלת שיער לשמירה על התוצאות ועידוד צמיחה מחודשת מהירה וטובה יותר. הטיפולים הללו דורשים תחזוקה שלאחריה תתקבל התוצאה האידאלית והרצויה ותישמר לטווח הארוך.

לסיכום

השימוש ב-PRP לעידוד צמיחת השיער מתבצע לאחר הפרדה של הפלזמה העשירה בטסיות משאר מרכיבי הדם. במהלך הטיפול הרופא המטפל מאלחש את אזור הקרקפת ומתחיל בסדרת הזרקות תת עוריות קטנות באזורים בהם השיער דליל או חסר. החומר פועל בקרקפת במטרה לעצור את ההתקרחות ולהאיץ את הצמיחה של השיער. הזרקות PRP נגד התקרחות מעודדות צמיחה של זקיקי שיער חדשים ומחזקות את הזקיקים הקיימים, מה שמאפשר לקבל תוצאה טבעית ומרשימה במיוחד של שיער מלא, בריא וחזק לאורך זמן.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!