דף הבית » Articles » PRP לשיער – צמיחה מחודשת עם הליך חדשני

PRP לשיער – צמיחה מחודשת עם הליך חדשני

PRP לשיער

אנשים רבים חווים במהלך חייהם תסמינים של אובדן שיער, נשירה והתקרחות. בגלל אורח החיים המהיר והתובעני של רבים מאתנו בשילוב עם גורמים כמו סטרס והרגלים שונים, אחוז גבוה מהגברים והנשים בעולם סובל מאובדן שיער. תחום הרפואה האסתטית מעניק פתרון איכותי וייחודי לתופעה הזו – טיפול PRP לשיער. כיצד הטיפול עובד, למי הוא מתאים ולאיזו תוצאה אפשר לצפות? המשיכו לקרוא וגלו, ריכזנו עבורם את כל מה שרציתם לדעת על PRP לשיער.

מה זה PRP לשיער וכיצד הוא מתבצע?

התופעה של אובדן שיער מתרחשת בקרב כ-80% מהגברים ו-40% מהנשים בעולם. האחוזים גבוהים במיוחד ולצערנו הם רק ממשיכים לעלות. אחד הפתרונות היעילים והחדשניים ביותר לתופעת נשירת השיער וההתקרחות הוא טיפול PRP לשיער. הטיפול עושה שימוש בטכניקות מתקדמות וחדשניות ומאפשר קבלה של תוצאות מרשימות במיוחד. אז איך זה עובד? הטיפול מורכב מכמה שלבים עיקריים:

לקיחת דגימת דם מהמטופל/ת

לפני הכל, בתחילת הטיפול נלקחת דגימת דם סטנדרטית מהמטופל או המטופלת. הדגימה היא קריטית לביצוע התהליך ובלעדיה הוא לא יתאפשר. החומר הייחודי והמרוכז בו נעשה שימוש בטיפול PRP לשיער מופק ישירות מדגימת הדם שנלקחה.

סנתוז הדם במכשיר צנטריפוגה

לאחר שהרופא המומחה לקח את הדגימה, הדם עובר למבחנה אשר מוכנסת באופן מידי למכשיר צנטריפוגה. המכשיר עושה תנועות סיבוביות מהירות ומיועד להפריד את המרכיבים השונים בדם. נעשה שימוש גם בג’ל הפרדה והתהליך מאפשר קבלה של פלזמה מרוכזת.

קבלת החומר הייחודי והמרוכז

החומר העיקרי והיחיד בו הרופא המומחה עושה שימוש במסגרת טיפול PRP לשיער נקרא פלזמה עשירה בטסיות. הפלזמה, לאחר שעברה ריכוז וסנתוז, היא חומר ייחודי בעל סגולות מדהימות. הפלזמה מכילה פקטורי גדילה (Growth Factors) בכמות גבוהה עד פי 7 מזו המצויה בדם באופן טבעי.

הזרקה ממוקדת של PRP לשיער

לבסוף, הרופא המומחה שואב את הפלזמה העשירה בטסיות ומזריק אותה ישירות לקרקפת של המטופלים אשר עוברים את הטיפול. בזכות הריכוז הגבוה של פקטורי הגדילה המצויים בפלזמה, כאשר הם מוזרקים ישירות לקרקפת הם מצליחים “להחיות” את זקיקי השערה שהתנוונו. מעבר לעובדה שהטיפול מסייע לעצור את תופעת נשירת השיער וההתקרחות – הוא גם מעודד את זקיקי השיער להצמיח שיער חדש.

למה PRP לשיער הפך לכה פופולרי?

אחת הסיבות לפופולריות ההולכת וגוברת של טיפול PRP לשיער הוא העובדה שהטיפול החדשני עושה שימוש בחומרים טבעיים בלבד. החומר אשר מוזרק לקרקפת הוא בעל תאימות ביולוגית מוחלטת עם הדם של המטופלים שכן הוא נלקח ישירות מהם. בזכות הפלזמה העשירה בטסיות אפשר לגרום לזקיקי השיער לחדש את פעולתם ולעצור את נשירת השיער כליל. בתום כמה חודשים אחרי הטיפול אפשר כבר לראות תוצאות וליהנות משיער שופע ומלא.

למי PRP לשיער יכול להתאים ובאילו מקרים?

במידה ואתם סובלים מנשירת שיער או התקרחות בשלבים מוקדמים – טיפול PRP לשיער יכול להוות פתרון אידאלי עבורכם. הטיפול מתאים לאנשים בעלי בריאות תקינה ועם אזורים בקרקפת בהם עדיין קיים שיער. במקרים של התקרחות מוחלטת הנובעת לרוב ממקור גנטי, לא יהיה טעם לעבור את הטיפול משום שבכדי שהוא יעבוד, יש צורך בקיומם של זקיקי שיער בריאים, ולו מועטים. ההליך החדשני הזה מסייע לגברים ונשים בכל העולם ובטווח רחב של גילאים למגר את נשירת השיער וליהנות שוב מראש מלא שיער שופע ומרשים.

מהן התוצאות שניתן לצפות להן ותוך כמה זמן?

את התוצאות הראשונות של PRP לשיער אפשר לראות כבר לאחר 3 חודשים מתום הטיפול הראשון. עם זאת, חשוב לזכור כי זהו תהליך בעל תוצאות לטווח הארוך וככזה מומלץ להתאזר בסבלנות. התוצאות הסופיות של הטיפול ייראו בדרך כלל בתום 6 עד 9 חודשים, במהלכם קצב ההתקרחות יורד משמעותית וצמיחה מחודשת של שיער נוצרת.

בכל הנוגע לתקופת ההחלמה מהטיפול, חשוב לוודא כי אתם נמנעים מפעילות גופנית מאומצת כלשהי במהלך השבועיים הראשונים לפחות. בזכות העובדה שהטיפול עושה שימוש בפלזמה הנלקחת ישירות מדגימת הדם של המטופלים, הסיכוי לפתח אלרגיות הוא כמעט אפסי. על מנת שתוכלו לקבל את התוצאות הטובות ביותר מהטיפול, זכרו כי עקביות היא המפתח. הטיפולים מתבצעים בדרך כלל אחת לחודש במשך 3 עד 4 חודשים. במידת הצורך, הרופא המומחה שלכם ימליץ לכם גם על טיפולים משמרים אחת לשנה.

לסיכום

מבין הטיפולים השונים נגד נשירת שיער שיש היום, אפשר להגיד שטיפול PRP לשיער הוא מבין היעילים ביותר. הטיפול החדשני עושה שימוש בטכניקות מתקדמות ומאפשר למטופלים ליהנות משיער מלא ושופע, גם לאחר שהוא החל לנשור. החומר העיקרי והייחודי בו נעשה שימוש במסגרת ההליך הוא טבעי לחלוטין ונלקח ישירות מדמם של המטופלים. מדובר בפלזמה עשירה בטסיות אשר מוזרקת ישירות לקרקפת, עוצרת את ההתקרחות ומעודדת את צמיחת השיער. אם אתם מעוניינים לחדש את צמיחת השיער שלכם וליהנות משיער שופע ומלא – טיפול PRP לשיער הוא הפתרון האידאלי עבורכם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!