דף הבית » Articles » PRP אחוזי הצלחה – השיטה הייחודית

PRP אחוזי הצלחה – השיטה הייחודית

PRP אחוזי הצלחה

טיפול PRP נחשב לפריצת דרך משמעותית בתחום הרפואה האסתטית והכללית. הטיפול החדשני עושה שימוש בשיטה ייחודית ומבטיח תוצאות מיטביות בכל פעם מחדש. לטיפול PRP אחוזי הצלחה גבוהים בהחלט, בעיקר בשל העובדה שההליך מבוסס על שימוש בחומר עצמוני מהאדם אשר עובר את הטיפול. בשל כך, רמת התאימות שלו לגוף האדם היא גבוהה במיוחד והוא מתאים לסוגים רבים של מצבים. PRP מעודד צמיחה של שיער בקרקפת, מסייע בהצערה של עור הפנים והפחתת קמטים, וכמו כן גם עוזר לטפל בבעיות אורתופדיות שונות.

במאמר זה נדבר על PRP אחוזי הצלחה, כיצד ההליך מתבצע, למי הוא מתאים, והכי חשוב – מהם אחוזי ההצלחה שלו? כל הדברים החשובים שצריך לדעת מחכים לכם כאן במאמר.

מה זה טיפול PRP וכיצד הוא מתבצע?

ההליך הייחודי והחדשני המכונה PRP, או בשמו המלא Platelet rich plasma, עושה שימוש בפלזמה עשירה בטסיות המצויה באופן טבעי בגוף של המטופל או המטופלת שעוברים את הטיפול. ההליך עצמו כרוך בנטילה של מספר מבחנות דם, בדומה לבדיקת דם רגילה. דגימת הדם שנלקחה למטרת הטיפול מועברת למכשיר צנטריפוגה, אשר מפריד את המרכיבים השונים בדם בעזר תנועות סיבוביות מהירות. תאי הדם האדומים והכבדים שוקעים לקרקעית הצינור, ומשאירים את התאים הלבנים בחלק העליון. החלק האמצעי בין התאים הלבנים לאדומים נקרא פלזמה ומכיל טסיות דם מרוכזות. הפלזמה עשירה בפקטורי גדילה (growth factors), שמטרתם לעודד תהליכי ריפוי טבעיים בגוף וצמיחה מחודשת של תאים. בשלב הזה הרופא המומחה מעביר את הפלזמה העשירה בטסיות למזרק חדש ומזריק אותה ישירות לאזור בגוף אשר דורש טיפול.

לטיפול PRP אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בשל העובדה שהוא עושה שימוש בחומר טבעי המופק ישירות מהאדם שעובר את ההליך. כאשר הפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת ישירות לגוף, היא מעבירה לאזור פקטורי גדילה וחלבוני צמיחה, ומעודדת ייצור מחודש של תאים. 

למי טיפול PRP מתאים ובאילו מקרים?

לזריקות PRP שימושים שונים בתחום הרפואה בכלל והרפואה האסתטית בפרט. הוא יכול לסייע למצבים של התקרחות, כאבי פרקים וברכיים, וכן גם למטרת הצערת עור הפנים ושיפור המראה. בזכות הטכניקה הייחודית והחדשנית בטיפול הזה, ניתן להשתמש בשיטה למטרות שונות כאשר המשותף ביניהן הוא שהחומר מעודד צמיחה, איחוי ובנייה מחדש של התאים באזור אליו הוא מוזרק. 

כאשר החומר מוזרק לאזור הקרקפת, למשל, טיפול PRP מסייע לעצור התקרחות ומעודד זקיקי שיער ישנים לחזור לפעולה. הטיפול מתאים לאנשים שסובלים מנשירת שיער והתקרחות חלקית. העבודה של PRP בפרקים והברכיים היא להאיץ תהליכי ריפוי ולהקל על כאבים, בייחוד בקרב ספורטאים או אנשים שעוסקים בספורט. כמו כן, בתחום האסתטיקה והפנים, החומר משפר את מרקם העור, מחליק קמטים ומצעיר את המראה; הוא מתאים לאנשים המעוניינים לחדש ולהחיות את מראה הפנים עם טיפול טבעי ואפקטיבי. 

למה שיטה זו נחשבת לכה ייחודית?

השימוש בטיפול PRP במגוון תחומים נעשה במטרה משותפת והיא לחדש את התאים באזורים אשר דורשים זאת, בין אם מדובר בשיער, עור הפנים או המפרקים. השיטה נחשבת לכה ייחודית בשל מספר סיבות, כאשר את הבולטות ביניהן ריכזנו עבורכם כאן, על מנת שתכירו את הטכניקה החדשנית הזו קצת יותר לעומק.

אז מה הופך את שיטת הטיפול הזו לכך כך פופולרית ויעילה?

שימוש בחומר טבעי

אחד היתרונות הבולטים ביותר שהופכים את השיטה לאהובה בקרב רבים הוא העובדה שנעשה בה שימוש בחומר טבעי בלבד. החומר הנקרא פלזמה עשירה בטסיות מופק מדם המטופל/ת ובעל רמת תאימות ביולוגית גבוהה, כך שהסיכויים שהגוף יקבל אותו עולים באופן משמעותי בהשוואה לכל חומר אחר אשר מופק באופן סינתטי.

הליך מהיר ופשוט

ההליך עצמו מתבצע יחסית במהירות וכרוך ב-5 שלבים עיקריים:

  • נלקחת דגימת הדם מזרוע המטופל או המטופלת למטרת ההליך
  • הדם מועבר במכשיר צנטריפוגה מיוחד עם תנועות סיבוביות
  • שכבת הפלזמה העשירה בטסיות מופרדת משאר שכבות הדם
  • פלזמה עשירה בטסיות מועברת למזרק והרופא המומחה מזריק אותה לאזור המטופל
  • הפלזמה מתחילה את עבודתה בתוך הגוף, מתחיל תהליך ריפוי תאים ועידוד צמיחה

תוצאות מיטביות

טיפול PRP החדשני מאפשר לקבל תוצאות מיטביות בכל פעם מחדש. הוא משתמש בחומר עצמוני ולכן מתקבל באופן נפלא בגוף. בהזרקה לקרקפת הוא מסייע לעצור התקרחות ולהצמיח שיער חדש, בהזרקה לפנים הוא משפר את מרקם העור ומחליק קמטים, ובהזרקה למפרקים הוא מאחה את האזור ועוצר את הכאבים. השיטה הייחודית הזו מבטיחה תוצאות מיטביות ומרשימות לאורך זמן.

מהם אחוזי ההצלחה של טיפול PRP?

את התוצאות ראשונות של הטיפול אפשר לראות בערך לאחר 3 חודשים אחרי הטיפול הראשון. בשל כך, ההחלטה הסופית לגבי האם שיטת טיפול זו מתאימה למטופל או המטופלת שעברו את ההליך יכולה להתקבל רק בתום 3 טיפולים, עם מרווח של 6 חודשים לכל הפחות מאז הטיפול הראשון. נכון לשנת 2023, אחוזי ההצלחה של טיפול PRP נעים בין 75 ל-85 אחוז, עם אחוזים שרק עולים משנה לשנה. השיטה החדשנית הזו משתמשת בטכנולוגיה פורצת דרך ומאפשרת להעניק פתרון ומענה למצבים רפואיים ואסתטיים שונים במספר אזורים בגוף. על מנת להגיע לתוצאה מיטבית, לרוב מומלץ לעבור סדרת טיפולים אשר נעה בין 3 ל-5 מפגשים. לאחר מכן יהיה צורך באחזקה של תוצאות הטיפול כפעם בשנה באופן קבוע.

לסיכום

אחד הפיתוחים המתקדמים והיעילים בתחום הרפואה הכללית והאסתטית הוא שימוש בטכניקת PRP. לטיפול PRP אחוזי הצלחה גבוהים העומדים על כ-70%, והוא מעניק פתרון יעיל ומהיר למצבים שונים. טכניקה ייחודית זו מסייעת לעצירת התקרחות ונשירת שיער ומעודדת צמיחה מחודשת של שיער; נעשה בה שימוש בתחום האורתופדיה לטיפול בפציעות ספורט וכאבי ברכיים; והיא מאפשרת לחדש ולהצעיר את מראה ומרקם עור הפנים בתחום האסתטיקה. השיטה החדשנית הזו עושה שימוש בחומר ייחודי אשר מופק ישירות מדגימת דם שנלקחת מהמטופל/ת שעוברים את ההליך, ולכן הטיפול נחשב לבטוח במיוחד. הטכניקה מסייעת לפתור מצבים שונים והתקדמות הטכנולוגיה ממשיכה לשפר אותה מדי שנה. הטיפול מהיר, יעיל, אינו כרוך בכאבים או תופעות לוואי ומבטיח תוצאות מיטביות בכל פעם מחדש.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!