דף הבית » מאמרים טיפולי פלזמה » טיפול פלזמה לצלקות – חידוש טבעי של עור הפנים

טיפול פלזמה לצלקות – חידוש טבעי של עור הפנים

טיפול פלזמה לצלקות

לצלקות יכולה להיות השפעה משמעותית על ההערכה העצמית שלנו, במיוחד אם הן ממוקמות באזור הפנים. העור העדין באזור מצטלק יחסית בקלות ויש לכך גורמים רבים המשתנים בהתאם לסיבות כמו גנטיקה, אורח חיים, הרגלים, פציעות, אקנה חמור ועוד. אנשים רבים מנסים לטפל בצלקות במגוון דרכים כמו קרמים וטיפולים שונים כדי להפחית את המראה והעומק של הצלקות, אך במקרים רבים הפתרונות הללו לא בדיוק פועלים כמצופה. למרבה המזל, היום קיים פתרון טבעי ויעיל והוא טיפול פלזמה לצלקות. מה זה ואיך זה עובד? במאמר זה נדבר על ההליך האסתטי החדשני ששיגע את העולם ונסביר איך הוא יכול לסייע לכם בחידוש טבעי של עור הפנים וטשטוש צלקות.

מה זה טיפול פלזמה לצלקות ומה המטרה שלו?

טיפול פלזמה לצלקות מתבצע על ידי שימוש בחומר עצמוני ייחודי. פלזמה עשירה בטסיות (PRP) היא חומר טבעי אשר מופק מדגימת הדם של המטופל או המטופלת בתחילת ההליך. החומר מכיל ריכוז גבוה של טסיות דם עשירות בגורמי גדילה המסייעים בריפוי פצעים ובהתחדשות רקמות. כאשר הפלזמה מוזרקת לשכבה התת עורית, היא ממריצה את ייצור הקולגן, מה שמסייע בשיקום של רקמות העור הפגומות ובהפחתה של הגודל, הצבע והעומק של הצלקת.

איך טיפול פלזמה לצלקות מתבצע?

ההליך החדשני מתבצע בשיטה מתקדמת ופורצת דרך. טיפול פלזמה כולל שאיבה של דגימת דם קטנה מהזרוע של המטופלים לביצוע הטיפול. דגימת הדם מועברת למבחנה סטרילית ומשם מוכנסת ישירות למכשיר צנטריפוגה ייעודי. על ידי תנועות סיבוביות מהירות מתבצעת הפרדה של הפלזמה העשירה בטסיות משאר מרכיבי הדם באמצעות צנטריפוגה. הפלזמה המרוכזת והמסונתזת שמתקבלת נשאבת למזרק חדש ומוזרקת לעור הפנים של המטופל/ת, בייחוד באזורים בהם קיימת רקמת צלקת. הפלזמה מגרה את הייצור הטבעי של חלבונים חשובים לבריאות העור כמו קולגן ואלסטין, אשר מעניקים לעור את הגמישות, החוזק והזוהר שלו. הייצור הטבעי של קולגן בגוף שלנו פוחת ככל שאנחנו מתבגרים, וצלקות עלולות לדלדל אותו עוד יותר. כתוצאה מכך מתקבלים קמטים, קמטים עדינים ועור נפול לצד עור שנראה מבוגר ועייף יותר. על ידי הגירוי של ייצור הקולגן, טיפול פלזמה לצלקת מקדם ריפוי והתחדשות טבעיים של העור, מפחית את המראה של צלקות ופגמים אחרים בעור ומחדש אותו.

מהם היתרונות של טיפול פלזמה לצלקות?

טיפול פלזמה לצלקות טומן בחובו יתרונות רבים עבור אנשים המעוניינים להפחית את המראה של הצלקות ולשפר את המרקם והמראה הכללי של עור הפנים שלהם. חלק מהיתרונות הבולטים ביותר של ההליך החדשני כוללים:

הליך לא ניתוחי ובטוח

PRP לטיפול בפלזמה עשירה בטסיות דם להפחתת צלקות הוא הליך לא ניתוחי, מה שאומר שאין צורך להיכנס מתחת לסכין המנתחים כדי להגיע לתוצאות הרצויות. ההליך כולל רק זריקות, ברמת פולשנות זעירה וללא כאבים.

טיפול בחומר טבעי ועצמוני

הטיפול עושה שימוש בדם של המטופלים עצמם, כלומר אין סיכון לתגובה אלרגית או דחייה על ידי הגוף. בנוסף, הטיפול הוא טבעי ולא רעיל, מה שהופך אותו לבטוח עבור אנשים בכל הגילאים.

תוצאות מהירות ומרשימות

המטופלים יכולים לראות את תוצאות הטיפול תוך מספר שבועות, עם שיפור הדרגתי מתמשך למשך תקופה של עד כ-6 חודשים. הטיפול לא מלווה בהחלמה ארוכה, וניתן לחדש את פעילותכם היומיומית מיד לאחר ההליך.

תופעות לוואי מינימליות

לאחר טיפול PRP לצלקות אפשר לצפות לתופעות לוואי מינימליות, כאשר הנפוצות ביותר הן נפיחות קלה וחבורות במקום ההזרקה. תופעות הלוואי הללו חולפות בדרך כלל תוך מספר ימים.

תוצאות ארוכות טווח

התוצאות של טיפול פלזמה לצלקות מחזיקות לאורך זמן, כאשר מרבית המטופלים חווים שיפור מתמשך עד כשנה לאחר הטיפול.

באילו סוגי צלקות אפשר לטפל באמצעות פלזמה?

ההליך החדשני מעניק פתרון לסוגים שונים של צלקות, ביניהם צלקות אקנה, סימני מתיחה, צלקות לאחר ניתוחים ועוד. צלקות אקנה הן דאגה נפוצה עבור אנשים רבים, במיוחד במקרים של אקנה חמורה. בדרך כלל קשה מאוד לטפל בהן שיטות מסורתיות כמו קרמים ותכשירים למיניהם. טיפול פלזמה לצלקות יכול לעזור להפחית את המראה של צלקות האקנה ולקדם את הריפוי הטבעי של האזור ותהליך התחדשות העור. במהלך הטיפול מוזרק PRP לאזורים בהם קיימות צלקות אקנה. הפלזמה המרוכזת ממריצה את ייצור הקולגן ומפחיתה את המראה של הצלקות. לאחר ההליך ניתן להבחין בשיפור משמעותי במרקם ובמראה העור, עם עור חלק וצעיר יותר למראה.

בנוסף לכך, טיפול פלזמה יכול לסייע גם בהפחתה של הופעת צלקות ניתוחיות, לקדם ריפוי טבעי ולסייע להתחדשות של העור. במהלך הטיפול, החומר הייחודי מוזרק לאזור עם הצלקת הניתוחית, במטרה להמריץ את ייצור הקולגן ולהפחית את המראה והצבע של הצלקת. בנוסף, ההליך החדשני יכול לעזור להפחית גם את הופעתם של סימני מתיחה ולקדם את התחדשות העור. במהלך הטיפול מוזרק ה-PRP ישירות לאזורים בהם קיימים סימני מתיחה. החומר ממריץ את ייצור הקולגן ומפחית את המראה של הסימנים. הטיפול הינו בטוח ויעיל, עם תופעות לוואי מינימליות ותוצאות מהירות. המטופלים יכולים לראות שיפור משמעותי במרקם ובמראה העור שלהם, כאשר רבים מהם מעידים על עור חלק ואחיד יותר וטשטוש מרשים של הצלקות.

לסיכום

טיפול פלזמה לצלקות הוא פתרון טבעי ויעיל להפחתת המראה והעומק של צלקות בפנים ובגוף. הוא מסייע לקדם את תהליך הריפוי וההתחדשות הטבעיים של העור. ההליך החדשני נחשב לבטוח, לא כירורגי, ובעל תופעות לוואי מינימליות. היתרונות הרבים שלו הופכים אותו לאופציה מצוינת עבור אנשים המעוניינים לשפר את המרקם והמראה של העור שלהם ולטשטש צלקות בפנים או בגוף.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!