דף הבית » Articles » טיפול פלזמה לפני ואחרי – ההליך החדשני

טיפול פלזמה לפני ואחרי – ההליך החדשני

טיפול פלזמה לפני ואחרי

טיפול בפלזמה עשירה בטסיות הינו טיפול מהפכני שלא רק עוזר למטופלים במגוון מצבים שונים, הוא גם נחשב לבטוח ויעיל במיוחד. הטיפול החדשני משמש בתחום הרפואה הכללית והרפואה האסתטית לטיפול בהתקרחות, שיפור עור הפנים ומניעת כאבי פרקים. באסתטיקה רפואית הטיפול מסייע להביא להתחדשות של עור הפנים והפחתת כתמים וקמטים, בתחום שיקום השיער הוא מונע נשירת שיער ומקדם צמיחת שיער מחודשת, ובתחום האורתופדיה הוא מאפשר להעניק הקלה על כאבי פרקים, שרירים וגידים. לאפקט של טיפול פלזמה לפני ואחרי תוצאות מרשימות במיוחד והשפעה גדולה על האזור המטופל. ההליך מאפשר להגיע לתוצאות מעולות לטווח הארוך ללא סיכון לתופעות לוואי, בעיקר משום שהוא עושה שימוש בחומר עצמוני ולכן נחשב לבטוח ואפקטיבי במיוחד.

מהן ההנחיות לטיפול פלזמה לפני ואחרי? לאיזו תוצאה אפשר לצפות אחרי הטיפול וכיצד הוא מתבצע? כל התשובות מחכות לכם בהמשך המאמר.

מהו טיפול פלזמה וכיצד הוא מתבצע?

טיפול פלזמה, הנקרא גם טיפול PRP או פלזמה עשירה בטסיות, הוא פתרון ריפוי מתקדם ויעיל ביותר למגוון מצבים שונים. החומר הייחודי בו נעשה שימוש במסגרת הטיפול פועל על ידי גירוי התחדשות התאים ותיקון של רקמות באמצעות פלזמה מרוכזת, אשר מופקת מהדם של המטופלים עצמם שעוברים את ההליך (חומר עצמוני). הטיפול מתחיל בכך שהרופא המומחה שואב דגימת דם סטנדרטית מהזרוע של המטופל/ת, אשר מועברת לאחר מכן דרך מכשיר צנטריפוגה ייעודי על מנת להפריד את מרכיביה השונים. כתוצאה מכך, מתקבלת שכבה של פלזמה המכילה ריכוז מוגבר של טסיות דם החיוניות לסיוע בתהליכי התחדשות וריפוי בגוף. הטיפול החדשני נחשב לבטוח ביותר, לא פולשני, ולא גורם לתופעות לוואי או אי נוחות. תקופת ההחלמה ממנו מהירה ומאפשרת למטופלים ליהנות מהתוצאות המרשימות שלו לטווח ארוך.

האם יש צורך במספר טיפולי פלזמה לקבלת תוצאות?

הפלזמה שמקורה בדם הינה חומר ייחודי ומרוכז, אשר מכיל כמות גבוהה במיוחד של הורמונים, חלבונים ופקטורי גדילה (growth factors). הזרקה ממוקדת ונקודתית של הפלזמה העשירה בטסיות דם מסייעת לעודד גדילה והתחדשות של תאים ורקמות בגוף. לעיתים טיפול בודד עשוי להספיק כדי להגיע לתוצאות הרצויות, אך ברוב המקרים ייתכן שתידרשו לעבור סדרה של מספר טיפולים על מנת להשיג תוצאה מיטבית ושיפור משמעותי. הרופא המומחה שלכם יכול להמליץ על סדרה שכוללת בדרך כלל בין 3 ל-5 טיפולים, בהפרשים של מספר חודשים בין כל מפגש.

מהן ההנחיות עבור טיפול פלזמה לפני ואחרי?

השימוש בפלזמה עשירה בטסיות דם בטיפולים שונים מהווה פריצת דרך מהפכנית בתחום הרפואי ומביא לשיפור משמעותי ביכולות הריפוי הטבעית של הגוף. הפלזמה מכילה ריכוז גבוה של חלבונים וגורמי גדילה, וכתוצאה מכך ההזרקה שלה מגרה את הגוף לייצר יותר מהם, מה שמעודד תהליכי החלמה והתחדשות טבעיים. טכניקה זו נחקרה רבות במהלך השנים ברחבי העולם והוכחה כמוצלחת לטיפול במצבים רבים. טיפול בהזרקת PRP הוא הליך פשוט יחסית, אשר נמשך בדרך כלל לא יותר מחצי שעה. הליך חדשני זה מאפשר למטופלים לחזור לשגרת היומיום שלהם זמן קצר לאחר סיום הטיפול, מה שגורם לחומר הייחודי להשפיע באופן הדרגתי וטבעי. שיטת טיפול זו נחשבת לאופציה אידיאלית עבור אלו מכם אשר מחפשים להשיג תוצאות טבעיות ושיפור במצבכם, באמצעות הליך טבעי וחדשני.

הנחיות לפני טיפול פלזמה

כדי להבטיח שההליך עובר בהצלחה, חשוב לבצע את ההוראות המדויקות שתקבלו מצוות הקליניקה או המרפאה בה אתם עוברים את הטיפול בפלזמה עשירה בטסיות. לפני טיפול פלזמה, יש להימנע משתיית אלכוהול ועישון לפחות ב-24 השעות שקודמות להליך. אלכוהול וניקוטין מדללים את הדם, מה שעלול לפגוע בתוצאות הטיפול. לפני ההליך עצמו יש למרוח משחת אלחוש אשר תאלחש את אזור ההזרקה ותמנע כאבים במהלך הטיפול. הרופא המומחה מורח את המשחה עבורכם ועל מנת שהיא תעבוד כראוי עליכם להמתין כ-15 דקות, בהתאם לסוג החומר. ביצוע הנחיות אלה יעזור לכם לעבור את ההליך בהצלחה ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר מהטיפול.

הנחיות אחרי טיפול פלזמה

אחרי טיפול פלזמה מומלץ למרוח באזור ההזרקה משחת הרגעה אשר הרופא המומחה שלכם ימליץ לכם עליה. בתוך 48 שעות מהטיפול, אתם עלולים לחוות נפיחות מקומית באזור ההזרקה, אשר בדרך כלל חולפת בתום היומיים הראשונים לאחר ביצוע ההליך. לשמירה על תוצאות הטיפול ויעילות מיטבית של ההזרקות, מומלץ להימנע בשבוע הראשון ממספר דברים. ביניהם שימוש באיפור ובטיפולי יופי למיניהם, מריחת קרם פנים, שימוש במסכות, טיפולים קוסמטיים, הסרת שיער גוף וטיפולי לייזר, צביעת השיער, וכל דבר אחר שיכול לפגוע בתוצאות. כמו כן, חשוב להימנע מפעילות גופנית, שחייה בבריכה או בים, שימוש בג’קוזי או בסאונה, לפחות במשך השבועיים הראשונים לאחר הטיפול. כמו כן, חשוב להימנע מחשיפה לשמש במשך זמן זה, במידה ואתם חייבים לצאת לשמש, הקפידו לכסות את האזור בו עברתם את הטיפול. 

לאיזו תוצאה אפשר לצפות אחרי טיפול פלזמה?

טיפול הזרקת פלזמה עשירה בטסיות דם הינו הליך יוצא דופן וזוכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות בעיקר בשל התוצאות המרשימות שלו. טיפול פלזמה לפני ואחרי מעניק הקלה משמעותית ושיפור ניכר עבור מגוון מצבים שונים. הטכניקה החדשנית עושה שימוש בדם עצמוני המכיל את הפלזמה העשירה בטסיות, במטרה לעורר התחדשות תאית. הפלזמה מאפשרת לחדש את האזור הפגוע, ומספקת תוצאות מרשימות במיוחד לאורך זמן. באמצעות הפעלת אנזימים ותאים באזורים המטופלים אליהם הפלזמה מוזרקת, שיטה חדשנית זו מאפשרת להעניק למטופלים תוצאה בטוחה ואמינה עם מינימום תופעות לוואי וללא זמן השבתה.

לסיכום

טיפול פלזמה עשירה בטסיות הוא אחד הטיפולים הפופולריים והמצליחים ביותר המספקים פתרון למגוון רחב של בעיות בריאותיות ואסתטיות. לטיפול פלזמה לפני ואחרי תוצאות מרשימות במיוחד והוא מסייע במצבים שונים, בתחום הרפואה הכללית והרפואה האסתטית. הטיפול הייחודי מתבצע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ושיטות חדשניות, אשר עושות שימוש במולקולות הקיימות באופן טבעי בגוף האדם, פלזמה עשירה בטסיות דם. דגימת הדם נלקחת מהמטופל או המטופלת שעוברים את ההליך, מטוהרת ומסונתזת עד להפקת הפלזמה. לאחר מכן החומר המרוכז מוזרק ישירות לאזורים אשר דורשים טיפול בגוף. ההזרקה מפעילה תהליכי ריפוי והתחדשות טבעיים בגוף, אשר מייצרים מחדש חלבונים חשובים האחראיים על שיקום וצמיחה מחודשת של הרקמות והתאים. לשמירה על התוצאות וריפוי מיטבי יש להישמע להוראות הרופא המומחה והצוות המטפל שלכם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!