חיפוש
דף הבית » מאמרים טיפולי פלזמה » PRP טיפול שיער – צמיחה מחודשת

PRP טיפול שיער – צמיחה מחודשת

PRP טיפול שיער

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

לשיער שלנו השפעה גדולה מאוד הן על המראה החיצוני והן על התחושה הפנימית שלנו. עבור אנשים רבים בכל העולם, נשים וגברים כאחד, “יום שיער רע” מהווה חלק בלתי נפרד משגרת היומיום – בגלל אובדן שיער והתקרחות. תופעות אלו שכיחות מאוד בקרב אנשים בכל העולם ומתרחשות בקרב כ-80% מהגברים ו-40% מהנשים בעולם. תחום שיקום השיער והרפואה האסתטית מציע פתרון חדשני ומתקדם למצבים אלו, עם זריקות PRP טיפול לשיער. הזריקות מתבצעות בטכניקה חדשנית המסייעת לעצור את תהליך ההתקרחות ולעודד את זקיקי השיער הרדומים לחזור לפעולה ולהצמיח שיער. PRP טיפול לשיער מאפשר לעודד צמיחה מחודשת של שיער בקרקפת, ומתבצע בשיטה ייחודית אשר עושה שימוש בחומר עצמוני, מה שהופך את ההליך לבטוח במיוחד ובעל אחוזי הצלחה גבוהים.

במאמר זה נדבר על PRP טיפול לשיער. כיצד ההליך מתבצע ובאיזו שיטה, למי הטיפול מתאים ובאילו מקרים, ומתי אפשר לראות את תוצאות הטיפול. כל המידע החשוב מחכה לכם כאן בהמשך המאמר.

מה זה PRP טיפול לשיער ומי עושה אותו?

השיטה הייחודית לחידוש ושיקום זקיקי השיער בקרקפת PRP טיפול שיער מאפשר לעצור את תופעת ההתקרחות ולעודד צמיחה מחודשת של שיער. PRP, או בשם המלא באנגלית Platelet rich plasma, הינה שיטת טיפול חדשנית ומהפכנית למניעה של נשירת שיער והתקרחות. הטיפול מתאים לגברים ונשים כאחד, ומסייע לעורר זקיקי שיער רדומים. הטיפול מתאים לאנשים אשר סובלים מאובדן של שיער, ומאפשר לקבל שיער עבה, בריא ומלא. ההליך עצמו מתבצע על ידי רופא מומחה בלבד, בקליניקה או מרפאה מקצועית בעלת ניסיון.

PRP טיפול שיער – צמיחה מחודשת

איך שיטת PRP טיפול שיער מתבצעת – שלב אחר שלב?

ההליך של PRP טיפול שיער מתבצע במספר שלבים מרכזיים וחשובים. הטיפול הייחודי עושה שימוש בטכניקות חדשניות ובחומר טבעי, לקבלת צמיחת שיער מחודשת. הטיפול ממריץ את זקיקי השיער לצמוח מחדש, הפעם עבים, צפופים ואיכותיים יותר משהיו. היתרונות של טיפול PRP לצמיחת שיער הם רבים. הוא מסייע לעורר צמיחה של שיער חדש במקומות שבהם הוא דליל או קיימת התקרחות מקומית שמקורה בנשירת שיער. כמו כן, הזרקה של פלזמה עשירה בטסיות עוזרת להפוך את השיער הקיים בקרקפת לחזק ובריא יותר.

ריכזנו עבורכם את השלבים בהם מתבצעת שיטת PRP טיפול שיער: 

דגימת דם מהמטופל/ת שעוברים את ההליך

בשלב הראשון של ההליך, לפני הכל נלקחת דגימת דם מהמטופל או המטופלת, בדומה לבדיקת דם רגילה. ההליך אינו כרוך בכאבים, והייחוד המרכזי שלו טמון בשיטה המתקדמת בה הוא מתבצע. בזכות העובדה שהחומר בו נעשה שימוש בטיפול נלקח מדם המטופל/ת עצמם, הוא נחשב לבטוח ביותר ובעל אחוזי הצלחה ושביעות רצון גבוהים. 

הפרדה וסנתוז מרכיבי הדם והפקת פלזמה

דגימת הדם שנלקחה מהזרוע של המטופל או המטופלת שעוברים את ההליך מועברת להפרדה של הרכיבים השונים במכשיר צנטריפוגה בעל תנועות סיבוביות. המכשיר מפריד את רכיבי הדם ומתקבלות מספר שכבות, כאשר אחת מהן הינה פלזמה עשירה בטסיות המכילה חלבונים ופקטורי גדילה, בה נעשה שימוש במסגרת הטיפול. בשלב זה הרופא המומחה מפיק מדגימת הדם את נוזל הפלזמה המיועד להזרקה לקרקפת ומעביר אותו למזרק חדש וסטרילי. 

הזרקה של פלזמה עשירה בטסיות לקרקפת

לאחר הפקת הפלזמה העשירה בטסיות, החומר מוזרק ישירות לאזור הקרקפת בעשרות ומאות נקודות, באופן מדויק. ההליך מתבצע בטכניקת מזותרפיה רגילה, אשר כוללת הזרקות מרובות באופן שטחי לתוך הדרמיס העליון. הפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת בכמויות מזעריות אל האזור המועד לטיפול הסובל מהתקרחות. ההזרקה של הפלזמה מבוצעת באמצעות מכשור מיוחד המיועד להזרקה בטיפול זה. המכשיר המאפשר מדידה מדויקת של כמות החומר ועומק ההזרקה, כך שהתמיסה מוזרקת באופן מדויק ביחס לשורש זקיק השערה ומצב הצמיחה באזור אשר דורש טיפול.

האם שיטת PRP טיפול לשיער יעילה לכל סוגי נשירת השיער? 

טיפול PRP הוא סוג של טיפול המשתמש בתאי גזע כדי לעודד את זקיקי השיער בקרקפת להצמיח מחדש שיער. הוא מהווה את אחד הפתרונות הפופולריים והיעילים ביותר לנשירת שיער. ישנם מקרים שבהם טיפול PRP מתאים, ויש כאלו בהם הוא לא בהכרח האפשרות הטובה ביותר. בין המקרים בהם PRP עשוי לא להיות האפשרות הטובה ביותר כוללים נשירת שיער הנובעת מהתקרחות שמגיעה ממקור גנטי. לא ניתן לטפל בנשירת שיער מסוג זה באמצעות PRP וידרשו טיפולים כמו טיפול בלייזר למשל. כמו כן, במידה וזקיקי השיער שלכם בקרקפת ניזוקו ונעלמו כליל, אז סביר להניח כי שיטת PRP טיפול שיער לא תוכל להעניק לכם את הפתרון המתאים, גם אם מדובר בסוג של נשירת שיער. במקום זאת, כדאי לשקול שיטות אחרות.

שיטת PRP טיפול שיער מתאימה בעיקר עבור אנשים הסובלים מהתקרחות שאינה ממקור גנטי, ובעיקר שישנם זקיקי שיער חיים על גבי הקרקפת שלהם. על מנת ששיטת הטיפול תוכל להתבצע כראוי, יש צורך בזקיקי שיער פעילים, ולו מועטים.

PRP טיפול שיער

תוך כמה זמן ניתן לראות את ההשפעה של תוצאות PRP טיפול לשיער?

ההשפעה של שיטת PRP טיפול לשיער הייחודית לוקחת זמן ואיננה נראית באופן מידי. ברוב המקרים, לוקח בין 3 ל-6 חודשים לראות את תוצאות הטיפול. שיטת PRP לשיקום השיער ועצירת תהליך ההתקרחות כוללת הזרקה ממוקדת של פלזמת הדם של המטופל או המטופלת שעוברים את ההליך ישירות לאזור הקרקפת. פעולה ייחודית זו מעוררת את המערכת החיסונית של הגוף ליצור זקיקי שיער חדשים באופן טבעי, וככזו לתוצאותיה לוקח זמן להופיע. ההשפעות של PRP נראות לעין בתום כמה חודשים לאחר ההליך, ומבטיחות מראה שיער מלא ושופע לאורך זמן רב.

לסיכום

תחום שיקום השיער מציע מגוון פתרונות שונים ויעילים במיוחד לתופעה של התקרחות ונשירת שיער. התקדמות הטכנולוגיה מאפשרת להשתמש בחומרים טבעיים המופקים בשיטות חדשניות, לקבלת תוצאות מיטביות. בטיפול PRP לשיער, החומר אשר מוזרק לאזור הקרקפת מסייע לעצור נשירת שיער ומעודד צמיחת שיער מחודשת. שיטת PRP טיפול שיער מאפשרת להעניק למטופלים תוצאות מרשימות במיוחד כל פעם מחדש וליהנות משיער מלא ושופע. הטיפול נחשב ליעיל ופופולרי בעיקר משום שהוא מתבצע באמצעות חומר טבעי הנלקח מדגימת הדם של המטופל/ת שעוברים את ההליך. הדם עובר סנתוז בצנטריפוגה ומופרדת ממנו שכבת פלזמה עשירה בטסיות, אשר מכילה חלבוני גדילה ומסייעת לעודד תהליכי ריפוי וצמיחה טבעיים של הגוף. הפלזמה מוזרקת ישירות לקרקפת ומעודדת את זקיקי השיער החלשים והרדומים להצמיח שוב שיער מלא ושופע.

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

צריכים ייעוץ?

לייעוץ חינם השאירו פרטים