דף הבית » Articles » עלות טיפול זריקת PRP לשיער – מה לגבי טווח המחירים?

עלות טיפול זריקת PRP לשיער – מה לגבי טווח המחירים?

לות טיפול זריקת PRP לשיער

טיפול PRP לשיער נחשב לאחד הפתרונות היעילים והחדשניים ביותר שקיימים היום לטיפול בתופעה של נשירת שיער והתקרחות. הטיפול הייחודי עושה שימוש בחומרים טבעיים בלבד, כאשר החומר המוזרק לקרקפת הוא בעל תאימות ביולוגית גבוהה עם הגוף. החומר אשר מוזרק לקרקפת מופק ישירות מהדם של המטופל שעובר את ההליך, ממנו הוא נלקח. הדם עובר תהליך סינון מיוחד במהלכו נשאבים ממנו המרכבים האחראיים על תהליכי גדילה וריפוי בגוף. זריקת PRP לשיער מסייעת לעצור את קצב נשירת השיער, ומעודדת פעולה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. אז איך זה עובד? מהו טיפול PRP לשיער ולמי זה מתאים? מהו טווח המחירים עבור עלות טיפול זריקת PRP לשיער? ריכזנו עבורכם את כל הדברים שחשוב לדעת, התשובות במאמר.

מהי זריקת PRP לשיער וכיצד השיטה פועלת?

זריקת PRP לשיער עושה שימוש בחומר ייחודי וטבעי הנקרא פלזמה עשירה בטסיות. הפלזמה העשירה בטסיות מסייעת לגרום לזקיקי השיער לחדש את פעולתם ולעצור תהליכים של נשירת שיער והתקרחות. אובדן שיער מופיע בקרב כ-80% מהגברים ו-40% מהנשים בעולם, כאשר האחוזים הגבוהים רק ממשיכים לעלות משנה לשנה. אחד הפתרונות היעילים והחדשניים ביותר לתופעת נשירת השיער וההתקרחות הוא טיפול באמצעות זריקת PRP לשיער. 

בדם אשר זורם בגוף שלנו, מצויים 3 סוגים של תאים. תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם. הטסיות אחראיות על תהליכי השחזור והריפוי בגוף. הן הראשונות שנכנסות לפעולה במקרים של פציעה, חתך, או דלקת על מנת לשחזר את הרקמות והתאים שנפגעו. במסגרת טיפול זריקת PRP לשיער, טסיות הדם מופרדות משאר הרכיבים, ומוזרקות ישירות לאזור הקרקפת במטרה לעצור את ההתקרחות ולשחזר את צמיחת השיער. הטיפול נחשב בטוח ביותר ולא כרוך בסיכונים או תופעות לוואי, מאחר והוא מהווה מעין השתלה עצמית של תאי דם הנלקחים מהגוף ומוחזרים לעור הקרקפת. 

למי זריקת PRP לשיער מתאימה ובאילו מקרים?

הטיפול החדשני העושה שימוש בזריקת PRP לשיער, מהווה פתרון אידאלי עבור מצבים של נשירת שיער או התקרחות בשלבים מוקדמים. הטיפול מתאים בעיקר לאנשים בעלי מצב בריאותי תקין, ועם אזורים בקרקפת בהם עדיין קיימים זקיקי שיער חיים. על מנת שהטיפול יעבוד, יש צורך בכמות כלשהי של זקיקי שיער בריאים בקרקפת. ההליך המתקדם הזה מסייע לגברים ונשים בכל העולם לשפר את המראה החיצוני, על ידי מיגור ההתקרחות ונשירת השיער, ומאפשר להם ליהנות שוב מראש מלא שיער.

בשונה מטיפול זריקת PRP לשיער, כל הטיפולים האחרים שקיימים היום נגד נשירת שיער והתקרחות דורשים מידה מסוימת של התעסקות יומיומית למשך תקופות זמן ארוכות. קרמים, סרומים, ספריי, מסרקי לייזר, מעסי קרקפת, תרופות, ועוד תכשירים שונים – כל אלו נאלצים להפוך לחלק משגרת הטיפוח של אנשים הסובלים מאובדן שיער, והמחיר שלהם יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה. עלות טיפול זריקת PRP לשיער מסתכמת בכמה אלפים שקלים בודדים, מה שמעניק למטופל/ת תוצאה מיטבית המחזיקה לאורך זמן רב, ללא הצורך בהתעסקות נוספת.

שלבי טיפול זריקת PRP לשיער נגד התקרחות ונשירה

טיפול PRP לשיער מבוסס על כמה שלבים מרכזיים. בשלב הראשון, נאספת כמות של בין 50 ל-150 מ”ל דם מהזרוע של המטופל או המטופלת, בדומה לבדיקת דם רגילה. בשלב השני, הרופא המומחה שמבצע את ההליך מעביר את הדם של המטופל/ת למכונת צנטריפוגה ייעודיות, המיועדות להפריד באופן מדויק בין התאים השונים בדם. בשלב השלישי, מבוצעת שאיבה של הפלזמה העשירה בטסיות דם מתוך המבחנה. לבסוף, מבוצעת הזרקה ממוקדת ועדינה של טסיות הדם אל אזור הקרקפת באמצעות טכניקות הזרקה שונות. הטכניקה הייחודית והחדשנית הזו מאפשרת לזקיקי השיער הרדומים “להתעורר” ולהתחיל לעבוד מחדש. עם הזמן, הם מתחילים לפעול שוב ולהצמיח שיער, מה שמאפשר לאזורים הדלילים בקרקפת להתמלא. השיער מתחיל לצמוח ומתקבל מראה אסתטי ואחיד יותר, המשפיע באופן דרסטי הן על המראה החיצוני והן על התחושה הפנימית.

כמה זמן לוקח לראות תוצאות אחרי זריקת PRP לשיער?

מספר חודשים אחרי ההליך, בדרך כלל בין 3 ל-6, כבר אפשר להתחיל לראות את התוצאות מהטיפול וליהנות שוב בהדרגה משיער מלא ושופע. חזרתיות עקבית על הטיפול אחת לשנה מאפשרת לשמור על התוצאות שלו ולהעניק שיער בריא ומרשים במיוחד לשנים ארוכות.

מה לגבי עלות טיפול זריקת PRP לשיער? 

בכל הנוגע לטווח המחירים של טיפול PRP לשיער, המחיר לטיפול בודד בדרך כלל נע בין 1,200 ל-1,800 ש”ח. אם תבחרו בסדרה של 3 עד 5 טיפולים לקבלה של תוצאות מיטביות והגברת היעילות של הטיפול, המחיר לרוב ינוע בין 3,000 ל-5,000 ש”ח עבור כל הסדרה של הטיפולים. בשביל שהתוצאות יהיו כמה שיותר טובות ויישמרו לטווח הארוך, מאוד מומלץ לבצע סדרת טיפולים של הכמות שציינו, בהתאם להמלצה של הרופא המטפל שלכם. כמו כן, בכדי שהשיער ימשיך לצמוח באופן עקבי במהלך חייכם והנשירה לא תשוב, כדאי לחזור על הטיפול אחת לשנה ולחזק את השפעתו.

לסיכום

הטיפול החדשני והייחודי שעושה שימוש בפלזמה עשירה בטסיות נקרא טיפול PRP. החומר אשר מוזרק לאזור הקרקפת מסייע לעצור את תהליך נשירת השיער ומעודד צמיחת שיער מחודשת. הוא מעניק תוצאות מרשימות במיוחד כל פעם מחדש ומאפשר למטופלים שעוברים אותו ליהנות משיער שופע ומלא. הטיפול נחשב ליעיל במיוחד שכן הוא מתבצע באמצעות חומר טבעי אשר נשאב ישירות מדגימת דם הנלקחת מהמטופל או המטופלת בתחילת ההליך. הדם עובר סינון וסנתוז וממנו מופקת הפלזמה אשר מוזרקת לאזור הקרקפת ומעודדת את זקיקי השיער החלשים והרדומים לשוב לפעילות מחודשת. עלות טיפול זריקת PRP לשיער נעה בטווח מחירים די רחב כמו כל טיפול אסתטי, והמחיר תלוי במספר הטיפולים שתבחרו לעבור. לשמירה על התוצאות מומלץ לבצע מספר פגישות ולחדש את הטיפול אחת לשנה, בכדי להבטיח שיער מלא ושופע לטווח הארוך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!