חיפוש

טיפול PRP לשיער

הכל על טיפולי PRP לשיער

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

טיפול PRP לשיער - כל המידע

מידע חשוב

רוב הגברים בעולם והרבה נשים חווים נשירת שיער והתקרחות במהלך חייהם. האחוזים רק ממשיכים לעלות משנה לשנה והתופעה נוצרת עקב גורמים שונים. היום תחום הרפואה האסתטית חווה התקדמות משמעותית ומציע פתרונות יעילים לטיפול בתופעה הלא נעימה הזו. טיפול PRP לשיער הוא טיפול חדשני ביותר אשר תפס תאוצה בכל העולם בשנים האחרונות והפך לטיפול מוביל בנשירת שיער בקרב גברים ונשים כאחד. הוא נחשב גם לטיפול המשך נפוץ לאחר ביצוע השתלת שיער ומהווה את הפתרון היעיל והמתקדם ביותר. ריכזנו עבורכם את כל מה שרציתם לדעת על טיפול PRP לשיער בכדי שתוכלו לקבל את ההחלטות שלכם לגבי מיגור תופעת ההתקרחות.

מהן הסיבות לאובדן שיער והתקרחות?

נשירת שיער והתקרחות יכולות לקרות לכל אחד בכל גיל. התקרחות מזוהה לרוב עם גיל מבוגר וזקנה, אך בפועל מספר הולך וגדל של גברים ונשים מתחילים לאבד את השיער שלהם כבר במהלך שנות העשרים לחייהם, לרוב אחרי גיל 25. הסיבות להתקרחות הן מגוונות וכל אדם יחווה את התסמינים בשלב אחר בחייו. למעשה, מחקרים מוכיחים כי נכון לשנת 2022, קרוב ל-80% מהגברים וכ-40% מהנשים סובלים מאובדן שיער והתקרחות במהלך חייהם. בין הסיבות המרכזיות להתקרחות נמנים גורמים רבים המשפיעים על גופנו. מצבים של סטרס ואי שקט נפשי ממושך, זיהום אוויר, נטייה גנטית לנשירה, מחסור בוויטמינים, הרגלים ואורח חיים, ועוד מגוון גורמים נוספים משחקים תפקיד חשוב בבריאות השיער שלנו. כדאי לדעת כי נשירת שיער היא חלק טבעי ממחזור החיים של השערה, ואיבוד של כ-100 שערות ביום נחשב לתהליך טבעי. אך במקרים בהם קצב איבוד השיער עולה על קצב ההתחדשות שלו, מתחילה להתעורר הבעיה.

טיפול שיער פלזמה עשיר בטסיות דם הוא טיפול טבעי ולא פולשני שיכול לשפר את איכות וצפיפות השיער, לשקם את צמיחת השיער ולהפחית נשירת שיער.
טיפול שיער פלזמה עשיר בטסיות דם הוא טיפול טבעי ולא פולשני שיכול לשפר את איכות וצפיפות השיער, לשקם את צמיחת השיער ולהפחית נשירת שיער.

נשירת שיער פוגעת במראה החיצוני, ועם הפגיעה במראה החיצוני ישנה גם פגיעה משמעותית בדימוי ובביטחון העצמי. חוויית אובדן השיער, בייחוד כאשר היא מתרחשת בגיל מוקדם יחסית היא לא נעימה בלשון המועטה. יש צורך בהתכוננות נפשית והבנה שהשיער מתחיל לסגת או לנשור כליל ושבמקומות בהם היה שיער שופע בעבר, יש עכשיו ראש קירח. התקרחות יכולה להוביל ללחץ נפשי וחרדה חברתית, שעלולים לגרום לו לסגת במהירות גבוהה אף יותר.

בזכות טיפול PRP לשיער העושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, היום כבר אין צורך להשלים עם המצב הקיים ואפשר ליהנות מראש מלא שיער שופע. כאשר הטיפול מתבצע על ידי רופא מקצועי ומומחה בקליניקה ברמה גבוהה אפשר לקבל תוצאות מרשימות ביותר.

מהו טיפול PRP וכיצד הוא מסייע לצמיחת השיער?

טיפול שיער PRP הוא הליך קוסמטי חדשני שיכול לספק תוצאות ארוכות טווח על ידי גירוי ייצור זקיקי שיער חדשים ושיפור עובי ונפח השיער.
טיפול שיער PRP הוא הליך קוסמטי חדשני שיכול לספק תוצאות ארוכות טווח על ידי גירוי ייצור זקיקי שיער חדשים ושיפור עובי ונפח השיער.

המונח PRP הוא ראשי תיבות של Platelet Rich Plasma, או בעברית פלזמה עשירה בטסיות. הוא נחשב לחלק מתחום מתקדם של טיפולים אסתטיים המכונים טיפולי פלזמה. במהלך הטיפול, הרופא המומחה לוקח דגימת דם מהגוף, ולאחר מכן מפריד את הכדוריות הלבנות באמצעות צנטריפוגה. פעולה זו מתבצעת במטרה שהחלבונים המכונים Growth Factors יגרמו לעצירת תהליך הנשירה ויסייעו לצמיחה מחודשת של השיער. הפלזמה העשירה מבודדת ומלאה בכמות מרוכזת של טסיות דם, עם חומרי הזנה בריכוז של עד פי 7 מהריכוז שלהם הנמצא בגוף באופן טבעי. לאחר העיבוד המדויק שהרופא המומחה מבצע, הוא מזריק את אותה פלזמה בחזרה אל הקרקפת. טיפול PRP החדשני מתבצע בטכניקה מתקדמת ונעשה בו שימוש נרחב בכל העולם ובארץ. טיפול אסתטי ייחודי זה תופס תאוצה רבה בשנים האחרונות בעיקר בשל תוצאותיו המרשימות והשיטה הייחודית בה הוא מתבצע.

בשביל לעשות לכם קצת סדר ובכדי שתבינו בדיוק כיצד הוא פועל, ריכזנו עבורכם את השלבים השונים של טיפול PRP לשיער – מהפעולה הראשונה שהרופא המומחה עושה ועד לקבלת התוצאה הסופית. 

תהליך הטיפול בפי אר פי מתבצע בשלבים הבאים:

  • לקיחת דגימת דם מהמטופל
  • המבחנה מוכנסת לצנטריפוגה (הפרדת מרכיבי הדם)
  • שאיבה של טסיות עשירות בפלזמה מהמבחנה
  • הטסיות מוזרקות לאזור המטופל בקרקפת
  • אתם נהנים מתוצאות מרשימות וצמיחה מחודשת של שיער

לקבלת האפקט המלא, יש לבצע סדרה של טיפולים הכוללת כ-4 מפגשים. בזכות הטכניקה המתקדמת והחדשנית בה הטיפול מבוצע, הוא יכול להבטיח לכם תוצאות מיטביות. לא רק שהוא מונע נשירה ואובדן של שיער נוסף, הוא גם מסייע לשיער חדש לצמוח. אחרי טיפול PRP אתם יכולים להיות רגועים ולדעת כי השיער על ראשכם עתיד להישאר שם לכל החיים.

למי טיפול PRP לשיער יכול להתאים?

טיפול PRP לשיער מהווה פתרון יעיל וחדשני ביותר לתופעה של נשירת שיער והתקרחות. הוא מסייע לעצור את החמרת המצב ומעודד את השיער לצמוח מחדש. טיפול זה יכול להתאים לאנשים שונים עם מצבים אחרים של התקרחות ואובדן שיער, גברים ונשים כאחד כמעט בכל גיל.

כמו כן כדאי לדעת כי טיפול PRP לשיער מהווה גם כטיפול תומך לפני ואחרי השתלת שיער. הוא מאפשר לשיער המושתל וגם לשיער הדליל הקיים להתחזק באופן משמעותי ולמנוע נשירת שיער עתידית. אנשים רבים עוברים אוותו אחרי השתלת שיער בכדי לחזק את התוצאות ולוודא כי הן יישמרו באופן מיטבי למשך שנים ארוכות. הטיפול מאפשר לכם ליהנות משיער מלא ושופע וכל היתרונות אשר הוא מביא אתו, הן בפן האסתטי והן בפן הנפשי.

באילו מקרים טיפול PRP לשיער לא מומלץ?

במקרים מסוימים לא ניתן לעבור טיפול PRP ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם רופא מומחה לפני שאתם עומדים לבצע את ההליך. טיפול חדשני ויעיל זה אמנם יכול להתאים לרוב האנשים הסובלים מנשירת שיער והתקרחות, אך הוא לא בהכרח יתאים לכולם. עבור אנשים אשר נוטלים מדללי דם, מעשנים כבדים, אנשים המפריזים בשתיית אלכוהול או צריכת סמים – הטיפול לא יתאים. כמו כן, לא מומלץ לעבור את הטיפול במקרים של הפרעות מטבוליות, אנמיה, ספירת טסיות נמוכה, בעיות עור וכבד, מחלת הסרטן, מחלות כרוניות, או בעיות בבלוטות התריס.

לעיתים כן תהיה אפשרות לעבור את הטיפול למרות הגורמים שהזכרנו, אך ההחלטה הסופית יכולה להתבצע רק על ידי רופא מומחה בעל ניסיון רב בתחום. הוא יעניק להם הנחיות ספציפיות וממוקדות כמו למשל הפסקת נטילת תרופות או ויטמינים וכדומה.

כמו כן כדאי לדעת כי הטיפול לא מתאים למטופלים קירחים לחלוטין. טיפול PRP לשיער מסייע לשיפור ושימור של זקיקי השיער הקיימים ואינו מסוגל להצמיח זקיקים חדשים. לכן, על המטופל או המטופלת להיות בעלי שיער דליל או בדרגת התקרחות חלקית על מנת שיהיו מועמדים מתאימים לעבור את הטיפול החדשני הזה.

למה טיפול PRP לשיער כה פופולרי ומתי יש בו צורך?

טיפול שיער PRP הוא פתרון בטוח ויעיל למטופלים שחווים נשירת שיער או דליל, תוך ניצול גורמי הגדילה הטבעיים שלהם כדי להמריץ צמיחת שיער מחדש ולשפר את איכות השיער.
טיפול שיער PRP הוא פתרון בטוח ויעיל למטופלים שחווים נשירת שיער או דליל, תוך ניצול גורמי הגדילה הטבעיים שלהם כדי להמריץ צמיחת שיער מחדש ולשפר את איכות השיער.

טיפול PRP לשיער נחשב לטיפול חדשני ופורץ דרך בתחום בריאות ושיקום השיער אשר עושה שימוש בטכנולוגיה בטוחה ומתקדמת. בזכות יעילותו המדהימה הוא מהווה פתרון אולטימטיבי לתופעת אובדן השיער וההתקרחות, מאט את התהליך והופך אותו. בעזרת הטיפול, אפשר לעצור את הנשירה של השיער וגם לגרום לזקיקי השערות להתחיל להצמיח אותו מחדש. טיפול ייחודי וחדשני זה משפר את חילוף החומרים ברקמות על ידי זריקה תוך שרירית של פלזמת הדם. לאחר תהליך ההחלמה נוצר האפקט הרצוי של עיבוי זקיקי השיער ומתקבל מראה שיער מלא וצפוף יותר.

בין המצבים השכיחים ביותר בהם יעלה הצורך לטיפול פי אר פי נמנים:

  • נשירה מוגברת ודלילות משמעותית של השיער
  • סוג שיער שביר, דק, וחלש בעל צמיחה איטית
  • התקרחות תורשתית בלתי נמנעת 
  • יובש, שמנוניות, קשקשים או גרד הגורמים לנשירת שיער

טיפול PRP לשיער רק על ידי רופא מומחה בקליניקה מקצועית

במידה ובחרתם לעבור טיפול PRP לשיער, לפני הכל חשוב מאוד לוודא כי הרופא אשר מבצע את ההליך הוא רופא מומחה ומקצועי עם תעודות ואישורים של משרד הבריאות. כמו כן, וודאו כי יש לו ניסיון רב בביצוע ההליך והתמחות ספציפית בטיפול PRP לשיער. אתם יכולים לחפש על הרופא המומחה מידע ברשת האינטרנט או ליצור אתו קשר באופן אישי לקבלת מידע נוסף. בדקו המלצות, קראו ביקורות ובקשו ממנו שיציג בפניכם תמונות של לקוחות קודמים (במידה ולא היו כאלו באתר). פרט זה חשוב משום שהוא מסייע לכם בקבלת ההחלטה. בעזרת תמונות לפני ואחרי אתם יכולים להתרשם מעבודתו של הרופא ולראות את השיפור בצמיחת השיער ועצירת הנשירה בקרב המטופלים שעברו אצלו את ההליך.

מה לגבי המחירים של טיפול PRP לשיער?

טווח המחירים של טיפול PRP לשיער משתנים בהתאם לקליניקה בה תבחרו לעבור את הטיפול ולמוניטין של הרופא המטפל. המחירים תלויים כמובן גם במדינה בה תבחרו לעבור את הטיפול ובגורמים נוספים כמו מצב הנשירה וההתקרחות שלכם. לפני שאתם בוחרים בקליניקה בה תעברו את ההליך, כדאי לערוך השוואת מחירים. חשוב לזכור כי קליניקה המציעה את הטיפול במחירי רצפה מעוררת חשד וסביר להניח שהטיפול אינו איכותי. היום אתם יכולים לבחור באפשרות המתאימה ביותר עבורכם ולעבור את הטיפול בארץ או בחו”ל. קיימים כמה הבדלים בין שני היעדים כאשר המרכזי הוא פקטור המחיר. המחירים בארץ יקרים בהרבה מאלו בטורקיה. הבדל נוסף הוא רמת המומחיות של הרופאים. הצוות בטורקיה מבצע מאות אלפי טיפולים כאלו בשנה ומתמחה בהם, כאשר בארץ הטיפול נחשב לחדש יחסית.

כמה זמן לוקח לטיפול להשפיע?

טיפול בשיער פלזמה עשיר בטסיות דם הוא טיפול זעיר פולשני, בעל סיכון נמוך שיכול לעזור להפוך את ההשפעות של נשירת שיער ולשפר את בריאות השיער הכללית.
טיפול בשיער פלזמה עשיר בטסיות דם הוא טיפול זעיר פולשני, בעל סיכון נמוך שיכול לעזור להפוך את ההשפעות של נשירת שיער ולשפר את בריאות השיער הכללית.

לרוב ניתן לראות תוצאות כבר מספר שבועות אחרי טיפול PRP לשיער. התוצאה הסופית והאולטימטיבית תופיע כחצי שנה עד 9 חודשים לאחר ההזרקה. במקרים רבים יעלה הצורך בביצוע מספר מפגשים של הטיפול על מנת לקבל תוצאות מיטביות. לרוב כ-4 מפגשים יספיקו כדי לשמר את התוצאות ולהבטיח צמיחה מחודשת ותקינה של שיער בריא וחזק.

מה התוצאה הסופית של טיפול PRP לשיער?

אפשר להגיד כי עקביות היא בהחלט המפתח המרכזי לקבלת התוצאות הטובות ביותר מהטיפול. הטיפולים מתבצעים בדרך כלל אחת לחודש במשך 3 עד 4 חודשים, ולאחר מכן לעיתים גם יעלה הצורך בטיפולים אחת לשנה לשימור התוצאות לאורך זמן רב יותר. תוצאות צפויות ניתן לראות לראשונה בתוך 2-3 חודשים של לאחר הטיפול. נשירת השיער עוצרת והשיער הקיים מתחיל להתעבות באופן משמעותי. התוצאה הסופית של טיפול PRP לשיער היא שיער עבה, מלא ושופע ומראה כללי משופר.

לסיכום

אובדן שיער והתקרחות היא תופעה שכיחה ביותר המתרחשת בקרב אנשים רבים בכל העולם, גברים ונשים כאחד. היום תחום הרפואה האסתטית מציע פתרון מתקדם וחדשני לתופעה הלא נעימה הזו עם טיפול PRP לשיער. טיפול זה נחשב לפריצת דרך משמעותית בתחום הרפואה האסתטית בכלל ובתחום השתלות השיער בפרט. הוא מעניק פתרון יעיל לאנשים אשר סובלים מהמראה הקירח והשיער הדליל ומעוניינים לחדש את הצמיחה שלו. הטיפול עוצר את ההתקרחות ומעודד את השיער לצמוח מחדש ולמלא את המקומות בהם היה חסר. מטופלים אשר בוחרים לעבור טיפול חדשני זה נהנים מראש מלא שיער שופע המגיע עם מגוון יתרונות, אסתטיים ונפשיים כאחד.

במסגרת הטיפול

רופא מוסמך
100%
קליניקה חדשנית
100%
ציוד ואבזור טכנולוגי ברמה הכי גבוה שיש
100%
100% אחריות והתחייבות לביצועים
100%

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

המאמרים שלנו:

זריקת PRP מכבי

זריקת PRP מכבי – ליהנות מבריאות מיטבית וטיפולים טבעיים

התקדמות רפואית וטכנולוגית בתחום הבריאות הפכה את טיפולי הפלזמה לפופולריים ומבוקשים במיוחד. מכבי שירותי בריאות מציעה מגוון טיפולי PRP לחידוש העור, שיקום השיער ושיפור איכות החיים. המאמר הבא יסקור את סגולות הטיפול, סוגי ההליכים, היתרונות והחסרונות – וייתן לכם הבנה מעמיקה על תהליך הטיפול האידיאלי ביותר עבורכם.

למאמר המלא
PRP לשיער

PRP לשיער – צמיחה מחודשת עם הליך חדשני

האם אתה מתעייף מלהתמודד עם הפסיעות של שיער והדקתו? האם ניסית מגוון טיפולים ומוצרים בהם אין הרבה הישגים? אם כן, PRP לשיער עשוי להיות הפתרון שחיפשת. PRP, שקרצה על פלטת דם עשירה בטפיחות, הוא פרוצדורה חדשנית ולא ניתוחית המנצלת את הכוח של גורמי הגידול הטבעיים של הגוף שלך כדי לקדם צמיחת שיער והתחדשות. בזכות גישתה הטבעית והתוצאות המרשימות, PRP לשיער התפשטה בצורה משמעותית כטיפול בטוח ויעיל לקריקות השיער. במאמר זה, אנחנו נחקור איך PRP לשיער פועל, היתרונות שלו, ומדוע הוא נהפך לאפשרות הבחירה לאנשים המחפשים צמיחת שיער מחודשת וביטחון משופר.

למאמר המלא
הרמת עפעפיים ללא ניתוח כללית

כל מה שצריך לדעת לפני הרמת עפעפיים ללא ניתוח כללית

בתחום השיפורים הקוסמטיים, הליכי התחדשות לפנים בחיפוש אחר מראה צעיר פופולריים מתמיד. אחד הפתרונות החדשניים בתחום הוא טיפול פלזמה להרמת עפעפיים ללא ניתוח כללית. טכניקה חדשנית זו היא עדות להתקדמות בטיפולי יופי לא ניתוחיים, ומציעה לאנשים אלטרנטיבה בטוחה ולא פולשנית לניתוחים. בואו נעמיק בכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שתבחרו בהליך החדשני, לקבלת תוצאות מיטביות ומראה רענן.

למאמר המלא

שאלות ותשובות שכדאי לכם להכיר על טיפול PRP לשיער

טיפול PRP לשיער הוא הליך לא ניתוחי המשתמש בפלזמה עשירה בטסיות דם (PRP) המופקת מדם המטופל. מטרתו של טיפול PRP לשיער היא לעורר את צמיחת השיער ולשפר את צפיפות השיער בקרב אנשים החווים שיער דליל או נשירת שיער קלה עד בינונית. PRP, או פלזמה עשירה בטסיות, מכילה גורמי גדילה המקדמים התחדשות רקמות ובריאות של זקיקי השיער. כאשר החומר מוזרק לקרקפת הוא ממריץ זקיקי שיער רדומים, מאריך את שלב האנאגן (צמיחה) של מחזור השיער ומגביר את אספקת הדם לקרקפת. תהליך זה מסייע בחיזוק השיער הקיים, מקדם את צמיחתם של קווצות שיער חדשות, ויכול לסייע במאבק בהתקרחות.

ההליך החדשני מתבצע באופן הבא, שלב אחר שלב: ראשית, כמות קטנה של דם נשאבת מהמטופל. לאחר מכן הדם מועבר למכונת צנטריפוגה, המפרידה את הפלזמה העשירה בטסיות דם (PRP) משאר מרכיבי הדם. ה-PRP, העשיר בגורמי גדילה מוכן להזרקה. לאחר מכן, הקרקפת מחוטאת ומורדמת באופן מקומי להבטיח נוחות במהלך ההליך. באמצעות מחט עדינה, ה-PRP מוזרק בקפידה לאזורים הממוקדים של הקרקפת, תוך התמקדות באזורים שחווים דילול שיער או נשירת שיער. מתבצעות הזרקות מרובות כדי לכסות את אזור הטיפול הרצוי. לבסוף, לאחר ההליך, המטופלים יכולים לחזור לפעילותם הרגילה ללא זמן החלמה משמעותי. לקבלת לתוצאות מיטביות יש צורך במספר מפגשים.

טיפול PRP לשיער מתאים בעיקר עבור אנשים אשר חווים דלילות שיער ונשירת שיער, או עבור אלו מכם המעוניינים לשפר את צפיפות השיער שלכם. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע רפואי מוסמך כדי לקבוע אם אתם מועמדים מתאימים להליך החדשני הזה.

אכן כן, תשמחו לדעת כי טיפול PRP מתאים לגברים ולנשים כאחד, אשר חווים דילול שיער או נשירת שיער. הטיפול יכול להיות מותאם אישית כדי לתת מענה לדאגות הספציפיות ולציפיות של שיקום השיער שלכם. התייעצו עם הרופא המומחה שלכם לקבלת תכנית מותאמת אישית.

טיפול PRP לשיער כרוך באי נוחות מינימלית והוא אינו כואב, שכן הקרקפת שלכם מורדמת. הרופא המומחה ימרח משחה מאלחשת או ישתמש בהרדמה מקומית על מנת להבטיח שתקבלו חוויית טיפול נוחה במהלך ההזרקות.

מספר הפגישות הטיפוליות הנדרשות על מנת לקבל את התוצאה הרצויה מטיפול PRP לשיער עשוי להשתנות בהתאם לצרכים ולמטרות האישיות שלכם. רוב המטופלים עוברים סדרה של 3-5 מפגשים בהפרש של כמה שבועות זה מזה כדי להשיג תוצאות מיטביות.

טיפול PRP לשיער נחשב להליך חדשני ובטוח ביותר, עם תופעות לוואי מינימליות. מטופלים מעידים על כאב קל בקרקפת או אדמומיות שמתפוגגת זמן קצר לאחר ההליך. אין זמן החלמה משמעותי, ואתם יכולים לחזור לפעילותכם הרגילה באופן מידי אחרי הטיפול ולהתחיל ליהנות מהתוצאות שלו תוך מספר חודשים כאשר הצמיחה תתחיל להתפתח.

התוצאות של טיפול שיער PRP יכולות להשתנות בין מטופלים שונים במידה רבה בהתאם למספר גורמים. רוב המטופלים מתחילים להבחין בשיפור בצפיפות ואיכות השיער הטבעי שלכם תוך מספר חודשים מתחילת הטיפול.

כן בהחלט, ניתן לשלב טיפול PRP לשיער עם שיטות אחרות לשיקום השיער. השילוב היעיל והפופולרי ביותר הוא ניתוח השתלת שיער. מומלץ לעבור טיפול PRP לשיער לפני ואחרי ההשתלה כדי לשפר את התוצאות של הניתוח וליהנות מצמיחת שיער חדשה וטבעית.

בעוד שטיפול PRP לשיער יכול לעורר צמיחת שיער מחודשת ולשפר את צפיפות השיער במידה רבה, התוצאות של הטיפול עשויות להשתנות. פגישות תחזוקה תקופתיות מומלצות לעתים קרובות כדי לשמור על היתרונות שהושגו בזכות ההליך החדשני. אורך החיים של התוצאות תלוי בגורמים שונים, כולל הגורם הבסיסי לנשירת שיער והתגובה האישית של כל מטופל לטיפול.

צריכים ייעוץ?

לייעוץ חינם השאירו פרטים