חיפוש
דף הבית » מאמרים טיפולי פלזמה » PRP הזרקות – פתרון חדשני למגוון מצבים

PRP הזרקות – פתרון חדשני למגוון מצבים

PRP הזרקות

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

עם התקדמות הטכנולוגיה בתחומים רפואיים שונים, היום ישנן שיטות רבות שמאפשרות לטפל במגוון רחב של מצבים. אחד הטיפולים החדשניים והיעילים ביותר שקיימים היום, אשר מעניקים פתרון למצבים שונים, הוא טיפול PRP הזרקות פלזמה עשירה בטסיות. הטיפול עושה שימוש בטכניקות החדשניות בתחום הרפואה ובחומר ייחודי אשר מופק בהליך מתקדם. החומר המוזרק לגוף מכיל כמות גבוהה של חלבונים וחומרים שאחראיים לבנייה והתחדשות של תאים בגוף. הוא מסייע לתהליכי ריפוי וצמיחה באזורים אליהם החומר מוזרק, ובזכות כך ניתן להשתמש בו לטיפול במקרים שונים. ההליך מעניק פתרונות יעילים בתחומים שונים כמו תחום הרפואה האסתטית, רפואת השיניים, האורתופדיה ושיקום השיער.

במאמר זה נדבר על טיפול PRP הזרקות – למי זה מתאים? איך הטיפול עצמו מתבצע? לאיזו תוצאה סופית אפשר לצפות לאחר הטיפול? כל המידע החשוב מחכה לכם כאן בתוך המאמר.

מהן PRP הזרקות ואיזו מטרה הן משרתות?

ראשי התיבות PRP מתארות הליך טיפולי חדשני ומתקדם, הנקרא Platelet rich plasma, או בעברית פלזמה עשירה בטסיות. במהלך הטיפול נעשה שימוש בפלזמה עשירה בטסיות אשר מכילה כמות גבוהה ומרוכזת של הורמוני גדילה וחלבונים שאחראיים על צמיחה וחידוש התאים והרקמות בגוף. הפלזמה מופקת בתהליך חדשני ישירות מדגימת הדם של המטופל או המטופלת עצמם אשר עוברים את ההליך. לשם הטיפול נשאבות מספר מבחנות דם, בדומה לבדיקת דם רגילה. הדם עובר סנתוז וטיהור לקבלת הפלזמה, ולאחר מכן מוזרק ישירות לאזורים אשר דורשים טיפול בגוף. בזכות הריכוז הגבוה של פקטורי הגדילה והחלבונים, החומר מסייע לזרז תהליכים טבעיים של ריפוי בגוף ומאפשר להעניק תוצאות מרשימות בהחלט, עבור מגוון מצבים רפואיים ואסתטיים כאחד.

PRP הזרקות – פתרון חדשני למגוון מצבים

איך מתבצע טיפול PRP הזרקות טסיות דם?

לאחר שנלקחת דגימת הדם מהזרוע של המטופל/ת, היא מועברת ישירות למבחנה סטרילית, אשר מוכנסת למכשיר ייעודי. המשכיר נקרא צנטריפוגה, ומטרתו היא להפריד את המרכיבים השונים שנמצאים בדגימת הדם בעזרת תנועות סיבוביות מהירות. התאים היותר כבדים (תאי הדם האדומים) שוקעים לתחתית המבחנה, ומשאירים את התאים הלבנים בחלק העליון. בין התאים הלבנים והתאים האדומים שמתקבלים בהפרדת מרכיבי הדם, קיימת גם שכבה אמצעית, הלא היא שכבת פלזמה עשירה בטסיות. הפלזמה עשירה בפקטורי גדילה אשר מטרתם המרכזית היא לעודד תהליכים טבעיים של ריפוי וצמיחה בגוף. 

החומר מאפשר לחדש את התאים והרקמות ומעודד צמיחה מחודשת של תאים. הרופא המומחה מעביר את הפלזמה העשירה בטסיות למזרק ומזריק אותה ישירות לאזור בגוף המיועד לטיפול. הטכניקה הייחודית והחדשנית הזו בעלת אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, בייחוד בזכות החומר בו נעשה שימוש בטיפול, המופק ישירות מהמטופל/ת שעוברים את הטיפול. ברגע שהפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת לגוף, היא מחדירה אליו חלבונים חשובים ופקטורי גדילה ובכך מעודדת ייצור מחודש של תאים. כמו כן, היא גם מסייעת לעודד תהליכי ריפוי ובכך מאפשרת לקבל תוצאות מרשימות.

למי טיפול PRP הזרקות יכול להתאים?

טיפול בהזרקת PRP הוא תהליך שבו הדם של המטופל עצמו מוזרק לאזור הפגוע כדי לקדם תהליכים טבעיים של ריפוי וחידוש תאים בגוף. הטיפול הייחודי עוזר בהפחתה של כאבים ודלקות בפרקים ובגידים, מסייע לשיפור מרקם וגמישות עור הפנים, ומעניק פתרון יעיל לתופעה של נשירת שיער. את שיטת הטיפול הייחודית הזו ניתן לממש בטיפולים שונים, במספר תחומים. ההתאמה של המטופלים לשיטות משתנה בהתאם לצורך ומטרת הטיפול. למשל, במקרים של שיפור מרקם העור מקובל לעבור את ההליך אחרי גיל 20 או 25, במצבים של כאבי ברכיים ניתן לעבור אותו לפני כן. בדרך כלל הגיל המינימלי הינו 18 שנים, אך חשוב להתייעץ עם הרופא המומחה שלכם לקבלת ההכוונה המתאימה. הוא יסייע להתאים לכם את הפתרון הטוב ביותר לבעיה.

באילו מצבים ניתן לטפל באמצעות PRP הזרקות?

אז לאחר שדיברנו על שיטת הטיפול ולמי זה מתאים, נדבר על הסוגים השונים של טיפולי PRP והמטרות שלהם. טיפול PRP הזרקות הוא הליך זעיר המשתמש בגורמי גדילה כדי לעורר את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף עצמו. הוא משמש לעתים קרובות לטיפול בנשירת שיער, צלקות אקנה וקמטים בפנים. זריקות PRP ניתנות על ידי רופא מומחה לרפואה אסתטית, בקליניקה מקצועית. הרופא מחלץ את הדם של המטופל או המטופלת ולאחר מכן יוצר ממנו את הפלזמה העשירה בטסיות שמוזרקת חזרה לעור. לקבלת תוצאה מיטבית מומלץ לעבור את הטיפול בסריה של לפחות 3-5 מפגשים. כמו כן, לאחר מכן ניתן לחזור על תהליך זה כל שנה בערך, בהתאם לכמות הזמן שלוקח לתאי העור של המטופל/ת להתחדש לאחר הטיפול. על מנת שתכירו את הטיפול החדשני והייחודי הזה קצת יותר לעומק, ריכזנו עבורכם מידע על כל אחד מסוגי הטיפולים השונים.

טיפול בהתקרחות ונשירת שיער

זריקות של PRP מאפשרות להאט ולעצור את תהליך ההתקרחות, ולעודד צמיחת שיער מחודשת. שיטת הטיפול החדשנית תפסה תאוצה בכל העולם בשנים האחרונות בתחום שיקום השיער. PRP הזרקות מסייעות לעודד זקיקי שיער פגומים לפעול מחדש ולהצמיח שיער באזורים בהם הוא היה דליל או חסר. הטיפול מעניק תוצאות מרשימות ומתאים לאנשים שסובלים מאובדן שיער והתקרחות.

PRP הזרקות

שיפור והצערת עור הפנים

טיפול PRP הזרקות נחשב להליך חדשני ויעיל במיוחד לטיפול במצבים שונים בעור הפנים. הוא עוזר בהפחתה של קמטים וצלקות, מגביר את הייצור של קולגן ומחדש את מרקם העור. טיפולי הזרקת PRP מסייעים במצבים של אקנה, צלקות, כתמים בעור, רוזציאה, ובעיות עור אחרות. 

הקלה על כאבי פרקים

טיפולי הזרקת PRP מאפשרים לקבל תוצאות מיטביות לטיפול בכאבי פרקים ושרירים. ההזרקות הממוקדות של החומר הייחודי מסייעות לתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף ומביאים להקלה משמעותית בכאבים. הזריקות עוזרות בהפחתה של דלקות, שיפור גמישות המפרקים (כמו ברכיים), ריפוי פצעים ופציעות ספורט, חידוש כלי דם ורקמות, והפחתה של כאב או אי נוחות.

לסיכום

תחומי הרפואה הכללית והרפואה האסתטית בעיקר, כל הזמן מחפשים אחר פתרונות למצבים שונים. PRP הזרקות מהוות שיטת טיפול מתקדמת במיוחד, הידועה ביכולתה לחדש את התאים באזורים שונים בגוף. ההזרקות מכילות חלבון אשר נקרא פלזמה עשירה בטסיות, המופק מדם המטופל. טיפול הזרקת PRP מסייע בשיפור הגמישות והלחות של העור, מעודד תהליכי ריפוי בגוף, מסייע התחדשות תאים ומגביר ייצור של קולגן וחלבונים חשובים לשיקום הרקמות. הוא מהווה פתרון יעיל למגוון מצבים ונחשב לשיטת טיפול ייחודית, עם תוצאות מרשימות בכל טיפול.

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

צריכים ייעוץ?

לייעוץ חינם השאירו פרטים