דף הבית » Articles » הזרקת PRP לברך מחיר ומידע רלוונטי

הזרקת PRP לברך מחיר ומידע רלוונטי

הזרקת PRP לברך מחיר

הזרקת PRP לברך מהווה פתרון יעיל וחדשני למצבים של כאבי ברכיים ופציעות ספורט. רמת היעילות הגבוהה של הטיפול הייחודי הזה נעוצה בעובדה שהזריקות מכילות חומר עצמוני, ולכן הוא גם נחשב לבטוח במיוחד. הזריקות מכילות ריכוז גבוה של חלבונים האחראיים על ריפוי, התחדשות וגדילה ובכך מאפשרות לטפל בכאבים המקומיים באופן מיטבי. לטיפולי הזרקת PRP לברך מחיר משתנה הנע בטווח מחירים רחב יחסית, כאשר הוא נקבע בהתאם לגורמים שונים המשפיעים עליו. הטיפול דורש רמת מיומנות ומקצועיות רבה ובשל כך הוא מתבצע על ידי רופא מומחה במרפאה או קליניקה מקצועית בלבד. התוצאות המרשימות שלו מאפשרות להקל על כאבי ברכיים וליהנות משיפור בכל תחומי החיים.

במאמר זה נדבר על עליות של הזרקת PRP לברך. איך הטיפול מתבצע, במה המחיר שלו תלוי, ובאילו מקרים יעלה הצורך בשיטת הטיפול החדשנית הזו.

מהי הזרקת PRP לברך?

הזרקת PRP לברך, או בשמה המלא Platelet Rich Plasma, הינה אפשרות טיפול מהפכנית ויעילה במיוחד לסובלים מכאבי ברכיים כרוניים או פציעות זמניות. כאבי ברכיים נחשבים לבעיה נפוצה ושכיחה מאוד בקרב אנשים רבים. הם יכולים להיגרם ממצבים שונים כגון דלקת פרקים, דלקת גידים, בורסיטיס, או פציעות ספורט. טיפול הזרקת PRP לברך הוא שיטה ייחודית שצוברת יותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות לטיפול בכאבי ברכיים וחידוש הרקמות באזור. הטיפול פורץ הדרך כולל הזרקה מקומית של פלזמה עשירה בטסיות דם ישירות לאזור הפגוע בברך, במטרה לקדם תהליכי ריפוי טבעיים ולהפחית דלקתיות. ההזרקה מורכבת מטסיות הדם של המטופל עצמו, המופקות מהדם של המטופל/ת ולאחר מכן מוזרקות ישירות לאזור הפגוע בברך.

למי טיפול הזרקת PRP לברך מתאים בעיקר?

הטיפול בשיטה החדשנית מתאים בעיקר לאלו מכם אשר ניסו להקל על כאבי הברכיים באמצעות טיפולים אחרים כגון פיזיותרפיה ותרופות אך לא נראה שיפור במצבכם. בנוסף, ההליך הייחודי מתאים גם עבור מטופלים אשר מעדיפים להימנע מניתוחים או טיפולים פולשניים כאלו ואחרים. הזרקת PRP לברך עוזרת להפחית דלקת, לשפר את הניידות ואת טווחי התנועה ולקדם ריפוי באזור הפגוע בברך. ההליך החדשני הוכח בתור טיפול בטוח ויעיל במקרים רבים והזרקה ממוקדת של PRP לברך מביאה לשיפור משמעותי בכאבי הברכיים, מה שמוביל גם לשיפור באיכות החיים.

מה כרוך בטיפול הזרקת PRP לברך?

במהלך טיפול הזרקת פלזמה עשירה בטסיות דם לאזור הברך, נלקחת דגימת דם מהמטופל או המטופלת עצמם (שימוש בחומר עצמוני). הדם נשאב למבחנה, מטוהר ומסונתז במכשיר צנטריפוגה כדי להפריד את שכבת הפלזמה העשירה בטסיות משאר מרכיבי הדם. תמיסת ה-PRP שנאספת לאחר מכן מוזרקת בזהירות חזרה לאזור הכאב או הפציעה בברך, על מנת לעודד האצה של תהליכי ריפוי טבעיים ולהביא להחלמה מהירה יותר. ההליך החדשני כולל שימוש ברכיבים מדם המטופלים עצמם, מה שהופך אותו לצורת טיפול בטוחה וטבעית שהוכחה כיעילה לכאבי ברכיים, פרקים, שרירים, ועוד מצבים שונים. 

כיצד טיפול הזרקת PRP לברך מתבצע? 

בטיפול הזרקת PRP לברך הרופא המומחה לוקח דגימה מדם המטופל אשר מוכנסת לאחר מכן לצנטריפוגה שמבצעת תנועות סיבוביות מהירות. טכנולוגיה חדשנית זו מפרידה את המרכיבים השונים של הדם בתנועות מסתובבות מהירות, כאשר האלמנטים הכבדים יותר שוקעים לתחתית המבחנה בעוד שהאלמנטים הקלים יותר צפים. הפלזמה העשירה בטסיות דם מכילה כמות גבוהה ומרוכזת של פקטורי גדילה (growth factors) האחראיים לריפוי הרקמות והתאים. הפקטורים משתחררים לאחר ההזרקה לאזור הברך, מסייעים בתהליכי הריפוי הטבעיים של הרקמה בברך ומפחיתים את הכאב במידה משמעותית. זריקות PRP הן פתרון מעשי לפציעות אקוטיות וכרוניות כאחד. ניתן להתאים את ריכוז הפלזמה העשירה בטסיות ואת מספר ההזרקות בברך כך שיתאימו לצרכים האישיים ולמצב של כל מטופל ומטופלת.

כמה זריקות של PRP נדרשות לטיפול בכאבי ברכיים?

טיפול בפלזמה עשירה בטסיות דם לברך הוא טיפול מבטיח לכאבי ברכיים, במיוחד אם הסיבה לכאבים נובעת מדלקות או פציעות. זריקות PRP לברך ניתנות ישירות לאזור הפגוע וניתן להשתמש בהן כדי להפחית את רמת הכאב ולשפר את הניידות הכללית של המפרק. מספר הזריקות הנדרשות לטיפול בכאבי ברכיים באמצעות הזרקת PRP משתנה בהתאם לחומרת המצב ותגובת המטופל או המטופלת לטיפול. בדרך כלל, מומלץ לעבור 3 או 4 טיפולים של זריקות אלו לקבלת התוצאה המיטבית וההשפעה המקסימלית, אם כי הכמות המדויקת משתנה בהתאם למצבם של המטופלים. 

מה משפיע על הזרקת PRP לברך מחיר ועלויות?

זריקות PRP הפכו לטיפול פופולרי במצבים רפואיים שונים, אך העלויות והתמחור של טיפולים אלו יכולים להשתנות מקליניקה לקליניקה. הגורמים העיקריים אשר משפיעים על טווח המחירים של טיפולי הזרקת PRP כוללים את מורכבות ההליך ורמת הניסיון של המטפל שמבצע אותו. בנוסף, גם מצב הברך וחומרת הפציעה או החבלה הינם בעלי תפקיד מפתח בקביעת העלויות של הטיפול הייחודי הזה. על ידי הבנת הגורמים השונים שמשפיעים על המחיר, אתם יכולים לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם בעת ביצוע טיפולי הזרקת PRP לברך. חשוב לעבור את ההליך אצל רופא מומחה בלבד, בקליניקה או מרפאה מקצועית בעל שם וניסיון בתחום ובביצוע טיפולי PRP.

מהו טווח המחירים עבור טיפולי PRP לברך?

מעבר לגורמים שציינו, העלות עבור הזרקת PRP לברך תלויה בין היתר גם בשאלה האם נדרשות בדיקות הדמיה והאם המטופל מחזיק בביטוח בריאות פרטי או לא. במידה וכן, הביטוח יכול לעזור להפחית במידה ניכרת את העלות הכוללת מכיוון שביטוח הבריאות מכסה בדרך כלל אחוז גדול ממנה. באופן כללי, העלות הממוצעת של הזרקת PRP לברך היא בין 1,600 ל-2,000 ש”ח לטיפול.

לסיכום

זריקות PRP לברך הן פתרון יעיל וטבעי להקלה על כאבים בברכיים אשר נגרמים ממצבים כמו פגיעה בגידים, פגיעה בסחוס ודלקות. הליך חדשני זה עושה שימוש בחומר ייחודי ומרוכז המופק ישירות מדגימת הדם של המטופלים עצמם שעוברים את הטיפול, מה שהופך אותו לאפשרות בטוחה וטבעית במיוחד בהשוואה לטיפולים אחרים. לטיפולי הזרקת PRP לברך מחיר משתנה בהתאם לפרמטרים שונים ונקבע על ידי הקליניקה או המרפאה שמבצעת אותו. הטיפול בשיטה המתקדמת כרוך במינימום אי נוחות ומעניק פתרון יעיל לטיפול בכאבי ברכיים עם תוצאות מיטביות לאורך זמן.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!